Dodatki a CMS Joomla

Ten kto skupia się na CMS Joomla! czy innym CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, że rzeczywistym plusem owych systemów nie jest CMS per se, lecz specjalnie przygotowane dla nich moduły. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! za takie dodatki powinniśmy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to podstawowe, ale najbardziej złożone częsci CMS Joomla!. Grono rozszerzeń z myślą dla CMS Joomla! możemy liczyć nie w setkach a w co najmniej tysiącach. Warto mieć w pamięci, że "community" opisywanego CMS ciągle rośnie i opracowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest Event Booking, Articles Anywhere lubMobile Także Wśród tych wtyczek możemy znaleźć komponent - Email Protector.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Profesjonalny system

Kilka informacji dotyczących Email Protector

Dodatek Email Protector jest jasnym przykładem pokazującym na to jak w paru nieskomplikowanych zabiegach mamy możliwość wpłynąć na liczbę oferowanych przez CMS Joomla usług jakie dotąd nie zostały wdrożone, albo mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( spośród nich np. Event Booking lub Articles Anywhere , czy akurat Email Protector) zezwalają na wyposażenie strony WWW w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na pierwotny kod źródłowy CMS Joomla!. Takie podejście, przy zachowaniu ostrożności i uwadze w konsekwencji umożliwi nam "badanie" funkcjonalności swojego portalu w miarę bezkolizyjny sposób, a co najistotniejsze - nie jest konieczna umiejętność dotycząca pisania kodu .

Jak zainstalować komponent Email Protector w Joomla?

Powracając do Email Protector . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Email Protector sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Email Protector komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Email Protector proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Email Protector” + Joomla w Google.

Z jakiej strony pobrać Email Protector

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie Email Protector jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Email Protector) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! codziennie aktualizują oraz publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas instrukcje na temat Email Protector będą dla Was przydatne. Jeśli jednak liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób usunąć dodatek Email Protector w Joomla!...

Może zdarzyć się tak, że dodatek Email Protector nie spełnia Twoich wymagań. Powiedzmy sobie szczerze – chcesz jak najszybciej unicestwić go ze swojej pięknej strony. W takim wypadku jest wyłącznie jedno lekarstwo – usunięcie z CMS Email Protector. W jaki sposób to zrealizować? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki usuniemy Event Booking Articles Anywhere lub Mobile czyli każdy inny komponent. Wchodzimy w panel administracyjny strony › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › następnie klikamy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania pluginu.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.