Kilka zdań dotyczących Ecwid

Dodatek Ecwid jest dobrym przykładem na to jak w kilku ruchach otrzymać możliwość powiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie dotychczas nie były wdrożone, lub mieliśmy z nimi przelotną styczność. Należałoby pamiętać, iż "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. JFBConnect lub Very Simple Image Gallery , czy właśnie Ecwid) pozwalają na "udekorowanie" portalu internetowego w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na oryginalny kod CMS Joomla!. Takie podejście, przy zachowaniu ostrożności i uwadze w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością własnego serwisu dość bezkolizyjny sposób, a co najistotniejsze - nie jest istotna umiejętność związana z programowaniem .

Procedura instalacji Ecwid

Powracając do rozszerzenia Ecwid. Jeżeli instalacja Ecwid powoduje w Was zgrozę i czujecie, że może Was przeróść - "relax", nie ma obaw:). Implementacja - co przeczytamy na witrynie twórcy Ecwid, ogranicza się w zasadzie do załadowania pliku instalacyjnego za pomocą standardowego instalatora, który prawidłowo znajduje się w CMS Joomla!, a więc instalacja Ecwid jest dokładnie identyczne jak instalacja pluginu JFBConnect, Very Simple Image Galleryitp. Po instalacji folderu skompresowanego z Ecwid rozszerzenie zostanie automatycznie dołączony do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS jeżeli jesteście zainteresowani o Ecwid, proponujemy Wam zapoznać się z witryną producenta opisywanego dodatku. Najprościej na nią trafić wklepując frazę Ecwid + Joomla w Google bądź skorzystać z tego oto linku: http://www.google.com/search?q=Ecwid + Joomla

Bezpieczeństwo korzystania z komponentu Ecwid

Możliwe, iż zastanawiasz się czy komponent dla CMS Joomla! - Ecwid jest bezpieczny . W tym miejscu istotną kwestią zdaje się być dbanie o jego aktualność. Łatwym sposobem na aktualizację Ecwid to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie możemy wykonać wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję odnajdziemy na stronce producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Zapamiętajce! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie Ecwid,JFBConnect, Very Simple Image Gallery rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Pobieranie Ecwid

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie Ecwid jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Ecwid) :-) extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez ustanku aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby instrukcje zawarte w tej publikacji były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problemy z instalacją lub konfiguracją witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.