Każdy kto obchodzi się z Joomla albo innym CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, iż rzeczywistą zaletą systemów nie jest System Zarządzania Treścią per se, a specjalnie napisane dla nich rozszerzenia. Jeżeli chodzi o Joomlę za takie dodatki powinniśmy uznać Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponent to elementarny, jednakowoż najbardziej złożony składnik Joomla. Zbiór opisywanych rozszerzeń z myślą dla CMS Joomla! z pewnością mieści się nie w setkach a w tysiącach. Warto mieć w pamięci, iż "community" opisywanego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie poszerza się i publikuje nowe ikreatywne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to sigplus, FW Real Estate a takżeSlideshow CK Także Pośrodku tychże rozszerzeń jesteśmy w stanie wyszukać komponent - EasyScript.

Parę wzmianek nawiązujących do EasyScript

Dodatek EasyScript jest oczywistym przykładem na to jak w paru prostych zabiegach możemy powiększyć liczbę proponowanych przez CMS funkcji jakie dotychczas nie do końca były dostępne, lub mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Należałoby mieć na uwadze, iż "suplementy" do Joomla! ( spośród nich np. sigplus lub FW Real Estate bądź właśnie EasyScript) pozwalają na "udekorowanie" portalu w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomla. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co najistotniejsze - bez znajomości zasad programowania.

W programieEasyScript nie występuje możliwość, jaka jest dla mnie istotna.

Jak postąpić na wypadek kiedy EasyScript nie posiada opcji, na której niezwykle nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Hmm sprawa zdaje się całkiem prosta. Jak opisaliśmy to poprzednim akapicie, dodatki w wersji podstawowej, (przeważnie darmowej) nie posiadają wszystkich funkcji. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami udostępniona w wersji rozszerzonej (płatnej). Twórcy dodatków szczegółowo zawierają w specyfikacji, które z wymienionych funkcji są dostępne w wersji darmowej, a które extra w "komercyjnej". Zostaje nam wyszukać, czy czasem to czego poszukujemy nie zawiera się w opcji płatnej.

Opcjonalnym wyjściem jest...poszukanie innego programu. Jeszcze raz przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! naprawdę sporo bo pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego drogą dedukcji prosty wniosek, że funkcje, które są przedmiotem komponentu najzwyczajniej na świecie się "dublują". Wejdź w głąb świata Joomla i odszukaj komponent zbliżony do EasyScript, a nawet może i doskonalszy!

Jest jeszcze trzecia droga :). Możesz zlecić stworzenie nowego komponentu odpowiednim ludziom, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu przydzielić powyższą usługę? Nieskormnie powiemy, że choćby nam :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd pobrać EasyScript

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku EasyScript) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie populacja Joomla! codziennie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby porady zawarte w tej publikacji były dla Was przydatne. Jeżeli jednak odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo stosowania rozszerzenia EasyScript

Niektórzy spośród Was, pewnie zastanawiają się czy komponent dla Joomla! - EasyScript jest bezpieczny . Tutaj ważną sprawą jest zadbanie o jego aktualność. Prostym sposobem na aktualizację EasyScript będzie zrobienie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeżeli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie wykonać aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najaktualniejszą wersję odnajdziemy na stronie internetowej autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Miejcie na uwadze! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie EasyScript,sigplus, FW Real Estate rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, ale również aktualność...CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.