Jeśli uważasz się za osobę, która pasjonuje się CMS Joomla! lub innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itd.) to zapewne wiesz,że największą potęgą tych programów nie jest CMS per se, lecz dodatkowo wykreowane dla nich programy. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! za takie rozszerzenia należy uznać Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to podstawowe, jednakże najbardziej złożone składowe CMS Joomla!. Ilość rozszerzeń przeznaczonych dla Joomla! zawiera się w kilku tysiącach. Warto mieć w pamięci, że społeczność opisywanego CMS ciągle rośnie i przygotowuje nowe ikreatywne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to Fox Contact Form, HDVideoShare iFW Gallery Także Pośród tych programów jesteśmy w stanie odnaleźć komponent - EasyImageCaption.

Paręnaście stwierdzeń o EasyImageCaption

Dodatek EasyImageCaption to oryginalny wzór przedstawiającym to jak w niewielu nieskomplikowanych działaniach dostać sposobność zwiększenia ilości oferowanych przez CMS Joomla funkcji, które dotąd nie do końca były możliwe, albo mieliśmy z nimi przelotną styczność. Należałoby pamiętać, że "suplementy" do Joomla! (a spośród nich np. Fox Contact Form lub HDVideoShare bądź akurat EasyImageCaption) pozwalają na zagospodarowanie naszej witryny internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w pierwotny kod źródłowy CMS Joomla!. Takie wyjście, przy zastosowaniu odpowiedniej ostrożności pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności własnego serwisu w miarę wygodny sposób, a co istotne - bez wiedzy na temat programowania.

Rozszerzenie EasyImageCaption nie ma opcji, jakiej szukam.

Jak postąpić w przypadku kiedy zainstalowanydodatek EasyImageCaption nie ma funkcji, na której szczególnie nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim będzie? Cóż sytuacja wydaje się całkiem oczywista. Jak wspomnieliśmy poprzednim akapicie, komponenty w wersji standardowej, (przeważnie bezpłatnej) nie mają wszystkich opcji. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami dostępna w wersji płatnej. Twórcy dodatków drobiazgowo zawierają w dokumentacji, jakie funkcje są dostępne w darmowej wersji komponentu, a jakie dodatkowo w płatnej. Zostaje nam odnaleźć, czy czasami to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie zawiera się w opcji płatnej.

Opcjonalnym wyjściem jest...poszukanie innego komponentu. Ponownie informujemy – rozszerzeń do Joomla! jest pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego prosty wniosek, że niektóre funkcje, które są przedmiotem komponentu po prostu się "dublują". Zabierz się w podróż do świata Joomla i odszukaj komponent podobny do EasyImageCaption, a nawet może i skuteczniejszy!

Ahh tak! Zapomnieliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz zlecić stworzenie nowego dodatku osobom ludziom, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Komu zlecić taką usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie EasyImageCaption

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie EasyImageCaption jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku EasyImageCaption) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie populacja Joomla! nieustannie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas sugestie na temat EasyImageCaption będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak usunąć rozszerzenie EasyImageCaption w Joomla!...

Może zdarzyć się tak, że moduł EasyImageCaption okazał się być niewypałem. Napiszmy to wprost – chcesz szybko unicestwić go ze swojej uroczej witryny. W takim przypadku istnieje wyłącznie jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS EasyImageCaption. Jak możesz tego dokonać? Dokładnie tą samą metodą jaką odinstalujemy Fox Contact Form HDVideoShare lub FW Gallery czyli każdy komponent. Otwieramy panel administracyjny naszej stronki › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › wybieramy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Po całej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania pluginu.

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.