Komponenty a CMS Joomla

Jeżeli jesteś osobą, która interesuje się Joomla bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itp.) to zapewne wiesz,iż prawdziwą potęgą owych systemów to nie System Zarządzania Treścią per se, a dodatkowo przygotowane dla nich programy. W przypadku gdy mówimy o CMS Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponent to podstawowy, ale nader złożony składnik do Joomli. Grono opisywanych pluginów stworzonych dla tego CMS zawiera się w czterocyfrowej liczbie. Warto mieć w pamięci, iż wspólnota tego CMS systematycznie wzrasta i publikuje nowe,pionierskie rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to ChronoForms, Pro Magic Audio Player iPage Peel Banner Również Pośród tychże dodatków możemy odnaleźć komponent - EasyCreator.

  • CMS Joomla
  • Odporność na wirusy
  • Profesjonalny system

Paręnaście słów dotyczących EasyCreator

Dodatek EasyCreator stanowi jasny model oddającym to jak w niewielu nieskomplikowanych krokach mamy możliwość wpłynąć na grono oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które dotychczas nie do końca zostały wdrożone, albo mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto pamiętać, iż dodatki ( wśród nich np. ChronoForms lub Pro Magic Audio Player bądź akurat EasyCreator) pozwalają na urządzenie naszej witryny w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w pierwotny kod Joomli. Takie podejście, przy zachowaniu należytej ostrożności i uwadze umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością własnego serwisu w miarę pewny sposób, oraz co najistotniejsze - nie jest wymagana wiedza związana z pisaniem kodu .

Jak zainstalować komponent EasyCreator w Joomla?

Powracając do EasyCreator . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy EasyCreator sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z EasyCreator komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu EasyCreator proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „EasyCreator” + Joomla w Google.

Jak pobrać EasyCreator

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odnalezienie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku EasyCreator) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczeństwo Joomli bez przerwy aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki na temat EasyCreator będą dla Was przydatne. Jeżeli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób usunąć dodatek EasyCreator w CMS Joomla!...

Może zdarzyć się tak, iż dodatek EasyCreator nie spełnia Twoich wymagań. Powiedzmy sobie wprost – chcesz jak najszybciej usunąć go ze swojej uroczej strony. W takim wypadku jest wyłącznie jedno lekarstwo – odinstalowanie EasyCreator. Jak tego dokonać? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki odinstalujemy ChronoForms Pro Magic Audio Player lub Page Peel Banner czyli każdy komponent. Otwieramy panel administracyjny naszej strony › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › klikamy w kartę "instalacje" › następnie klikamy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania dodatku.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.