Jeżeli jesteś osobą, która interesuje się Joomla lub innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop etc.) to świetnie wiesz,że realnym plusem takich programów nie jest CMS samoistnie, a specjalnie dedykowane dla nich aplikacje. W przypadku gdy mówimy o CMS Joomla!, za takie suplementy powinniśmy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to zasadnicze, ale najbardziej złożone częsci CMS Joomla!. Zbiór wspomnianych dodatków stworzonych z myślą dla Joomli możemy liczyć w czterocyfrowej liczbie. Warto pamiętać, że grupa społeczna tego CMS bez przerwy rośnie i publikuje nowe,kreatywne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla jest RSForm! Pro, Articles Anywhere bądźReDJ Także Pośrodku tychże wtyczek mamy możliwość wyszukać komponent - Easy ShareThis.

Kilka słów nawiązujących do Easy ShareThis

Easy ShareThis jest prostym wzorem na to jak w niewielu nieskomplikowanych zabiegach możemy wpłynąć na ilość oferowanych przez CMS Joomla usług jakie dotychczas nie do końca były zaimplementowane, bądź mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonym zakresie. Warto pamiętać, że dodatki ( spośród nich np. RSForm! Pro lub Articles Anywhere bądź akurat Easy ShareThis) zezwalają na "udekorowanie" naszej witryny w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod CMS Joomla!. Taki sposób, przy zastosowaniu ostrożności i uwadze w konsekwencji umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności rodzimego serwisu dość bezpieczny sposób, i co ważne - nie jest wymagana wiedza związana z programowaniem .

Rozszerzenie Easy ShareThis nie ma funkcji, której szukam.

Jak postąpić w przypadku kiedy Easy ShareThis nie posiada funkcji, na której szczególnie nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Cóż sytuacja zdaje się być stosunkowo oczywista. Jak opisaliśmy to w wcześniejszym akapicie, dodatki w wersji podstawowej, (zazwyczaj nieodpłatnej) nie mają wszystkich funkcji. Z tego względu najprostsze rozwiązanie sytuacji to sprawdzenie czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami dostępna w opcji rozszerzonej (płatnej). Deweloperzy dodatków drobiazgowo opisują w dokumentacji, jakie funkcje są dostępne w wersji bezpłatnej, a jakie dodatkowo w "komercyjnej". Pozostaje nam odnaleźć, czy czasami to czego szukamy nie jest udostępniane odpłatnie.

Alternatywnym sposobem jest...wybranie innego programu. Jeszcze raz przypominamy – rozszerzeń do Joomla! naprawdę sporo bo pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego prosty wniosek, że niektóre tematy najzwyczajniej na świecie się powtarzają. Zabierz się w podróż do świata Joomla i odnajdź komponent zbliżony do Easy ShareThis, a może i odpowiedniejszy!

No tak! Nie napisaliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz zlecić stworzenie nowego dodatku odpowiednim ludziom, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu przydzielić taką pracę? Jak coś to my jesteśmy chętni...:).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie Easy ShareThis

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie Easy ShareThis jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym przypadku Easy ShareThis) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! codziennie aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas wskazówki na temat Easy ShareThis będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób usunąć dodatek Easy ShareThis ...

Jest możliwość, że rozszerzenie Easy ShareThis nie spełnia Twoich oczekiwań. Powiedzmy sobie wprost – chciał(a)byś błyskawicznie pozbyć się go z własnej, pięknej strony. Na taki przypadek jest wyłącznie jedno rozwiązanie – odinstalowanie Easy ShareThis. W jaki sposób to zrealizować? Dokładnie tą samą metodą jaką odinstalujemy RSForm! Pro Articles Anywhere lub ReDJ czyli jakikolwiek inny komponent. Otwieramy panel administracyjny naszej strony › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › klikamy w kartę "instalacje" › klikamy "zarządzanie" › dalej, zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania komponentu.

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.