Ten kto skupia się na CMS Joomla! albo innym CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, iż prawdziwą przewagą nad zwykłą stroną takich programów nie jest CMS sam w sobie, lecz specjalnie dedykowane dla nich aplikacje. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! za takie suplementy powinniśmy uznać Komponenty (po ang. components). Komponent to podstawowy, ale najbardziej zaawansowany składnik Joomli. Liczba rozszerzeń przeznaczonych dla Joomla! z pewnością zawiera się nie w setkach a w czterocyfrowej liczbie. Warto mieć na uwadze, iż społeczność tego CMS ciągle rośnie i tworzy nowe ikreatywne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla jest FaLang, AutoTweet NG a takżePage Peel Banner Także Pośród owych dodatków odnajdziemy komponent - Easy Script.

Czas na kilka słów na temat Easy Script

Narzędzie Easy Script jest interesującym przykładem , który wskazuje na to jak w paru nieskomplikowanych działaniach dostać sposobność powiększenia liczby proponowanych przez CMS Joomla funkcji, które dotąd nie do końca były wdrożone, bądź mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto mieć na uwadze, iż "suplementy" do Joomla! ( spośród nich np. FaLang lub AutoTweet NG , czy właśnie Easy Script) pozwalają na wyposażenie witryny internetowej w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w pierwotny kod źródłowy Joomli. Taki systemgdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę umożliwi nam "badanie" funkcjonalności rodzimego portalu dość bezpieczny sposób, i co istotne - nie jest potrzebna umiejętność dotycząca znajomości kodu .

Rozszerzenie Easy Script nie ma opcji, której poszukuję.

Jak postąpić w przypadku kiedy Easy Script nie posiada funkcji, na której bardzo nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Hmm sytuacja zdaje się dość prosta. Tak jak zostało to nadmienione w wcześniejszym akapicie, komponenty w podstawowej opcji, (przeważnie bezpłatnej) nie mają wszystkich opcji. Dlatego, z powyższych powodów najlepsze rozwiązanie to poszukanie czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem udostępniona w wersji płatnej. Twórcy dodatków drobiazgowo zawierają w specyfikacji, jakie funkcje są dostępne w wersji darmowej, a jakie extra w "komercyjnej". Zostaje nam poszukać, czy być może to na czym nam zależy i czego szukamy nie istnieje w opcji płatnej.

Opcjonalnym wyjściem jest...wybranie innego dodatku. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! przeszło pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego drogą dedukcji prosty wniosek, że schematy po prostu się "dublują". Zabierz się w podróż do świata Joomla i odnajdź dodatek podobny do Easy Script, a nawet może i lepszy!

Ahh tak! Nie napisaliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz po prostu zlecić stworzenie dodatku szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Nie wiesz, komu przydzielić powyższą pracę? Już nie musisz dłużej szukać - znalazłeś nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony pobrać Easy Script

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie Easy Script będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno wyszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku Easy Script) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! codziennie aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas instrukcje na temat Easy Script będą dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak usunąć komponent Easy Script w CMS Joomla!...

Może zdarzyć się tak, iż plugin Easy Script okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Prosto z mostu – chcesz szybko unicestwić go z własnej, uroczej strony. W takim wypadku jest wyłącznie jedno lekarstwo – usunięcie z CMS Easy Script. Jak tego dokonać? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki usuniemy FaLang AutoTweet NG lub Page Peel Banner czyli każdy komponent. Otwieramy panel administracyjny stronki › następnie odzszukujemyzakładkę "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › klikamy "zarządzanie" › dalej, zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Po całej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania komponentu.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.