Dodatki a system zarządzania treścią Joomla

Ten kto wykorzystuje CMS Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, że rzeczywistą mocną stroną tych systemów to nie System Zarządzania Treścią per se, a dodatkowo opracowane dla nich aplikacje. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! za takie dodatki powinniśmy uznać Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponent to elementarny, jednakowoż najbardziej złożony składnik Joomli. Liczba rozszerzeń przeznaczonych dla CMS Joomla! mieści się w czterocyfrowej liczbie. Warto pamiętać, że społeczność tego CMS nieustannie rośnie i opracowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to AllVideos, Extra Vote iVik Booking Także Pośrodku owych rozszerzeń znajdziemy komponent - Easy Profile.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Wysokiej jakości CMS

Chwila na kilka słów o Easy Profile

Dodatek Easy Profile jest prostym przykładem przedstawiającym to jak w kilku krokach możemy zwiększyć ilość oferowanych przez CMS Joomla usług, które przedtem nie do końca zostały wdrożone, albo mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonym zakresie. Należałoby pamiętać, że dodatki (a wśród nich np. AllVideos lub Extra Vote bądź właśnie Easy Profile) zezwalają na "udekorowanie" naszej witryny internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod Joomli. Takie podejście, przy zachowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności naszego portalu w miarę wygodny sposób, oraz co istotne - nie jest wymagana wiedza dotycząca programowania .

Jak zainstalować komponent Easy Profile w Joomla?

Powracając do Easy Profile . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Easy Profile sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Easy Profile komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Easy Profile proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Easy Profile” + Joomla w Google.

Skąd bezpiecznie ściągnąć Easy Profile

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Easy Profile) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie community Joomla! bez ustanku aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy na to, że powyższe informacje na temat Easy Profile będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo użytkowania rozszerzenia Easy Profile

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem Easy Profile. Tutaj nadrzędną sprawą jest zadbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym zabiegiem na aktualizację Easy Profile będzie zrobienie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeżeli nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najaktualniejszą wersję znajdziemy na stronce producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Zapamiętajce! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Easy Profile,AllVideos, Extra Vote rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność programu, no i bezsprzecznie również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.