Każdy kto zajmuje się Joomla czy innym CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, że rzeczywistym plusem tych systemów to nie CMS sam w sobie, lecz specjalnie dedykowane dla nich aplikacje. Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponent to podstawowy, ale nader złożony składnik Joomla. Ilość wspomnianych pluginów przeznaczonych z myślą dla Joomli z pewnością możemy liczyć nie w setkach a w paru tysiącach. Należy wiedzieć, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią ciągle rośnie opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest Simple Image Gallery, Phoca Favicon iACL Manager Także Pośród owych wtyczek jesteśmy w stanie odnaleźć komponent - Easy Folder Listing.

Czas na kilka zdań o Easy Folder Listing

Rozszerzenie Easy Folder Listing jest świetnym modelem wyjaśniającym to jak w paru nieskomplikowanych ruchach mamy możliwość wpłynąć na ilość proponowanych przez CMS usług, które przedtem nie do końca były wdrożone, lub mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Należałoby pamiętać, że "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. Simple Image Gallery lub Phoca Favicon bądź akurat Easy Folder Listing) pozwalają na wyposażenie naszej witryny internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod Joomla. Takie wyjście, przy zachowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności naszego serwisu dość wygodny sposób, i co kluczowe - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Program Easy Folder Listing nie posiada opcji, jakiej szukam.

Jak postąpić w przypadku gdy Easy Folder Listing nie ma funkcji, na której niezwykle nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Hmm sprawa zdaje się całkiem prosta. Jak nadmieniliśmy poprzednim akapicie, dodatki w wersji standardowej, (zazwyczaj bezpłatnej) nie posiadają wszystkich funkcji. Z tego względu najprostsze rozwiązanie sytuacji to sprawdzenie czy opcja, którą potrzebujemy nie jest czasami dostępna w wersji płatnej. Deweloperzy dodatków szczegółowo opisują w dokumentacji, jakie funkcje są dostępne w darmowej wersji komponentu, a jakie extra w płatnej. Zostaje nam poszukać, czy czasem to czego szukamy nie jest udostępniane odpłatnie.

Opcjonalnym sposobem jest...poszukanie odmiennego rozszerzenia. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! naprawdę sporo bo pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego drogą dedukcji naturalny wniosek, że schematy najzwyczajniej na świecie się "dublują". Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odnajdź dodatek podobny do Easy Folder Listing, a nawet może i wydajniejszy!

No tak! Nie napisaliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz zlecić stworzenie nowego dodatku odpowiednim ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Komu zlecić powyższą pracę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jak ściągnąć Easy Folder Listing

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie każdego dodatku będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Easy Folder Listing) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem gdzie populacja Joomla! bez ustanku aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy na to, że przekazane przez nas sugestie na temat Easy Folder Listing będą dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak usunąć rozszerzenie Easy Folder Listing w CMS Joomla!...

Istnieje takieprawdopodobieństwo, że moduł Easy Folder Listing okazał się być niewypałem. Prosto z mostu – chcesz jak najszybciej usunąć go ze swojej uroczej witryny. Na taki przypadek istnieje wyłącznie jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS Easy Folder Listing. W jaki sposób to zrealizować? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki odinstalujemy Simple Image Gallery Phoca Favicon lub ACL Manager czyli jakikolwiek komponent. Otwieramy panel administracyjny naszej stronki › następnie odnajdujemyzakładkę "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › wybieramy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Po całej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania pluginu.

Masz problem z instalacją lub konfiguracją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.