Jeżeli jesteś osobą, która interesuje się Joomla albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itd.) to zapewne wiesz,że prawdziwym plusem tych programów to nie CMS sam w sobie, a dodatkowo utworzone dla nich moduły. Jeżeli mówimy o Joomla!, za takie suplementy powinniśmy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to zasadnicze, i najbardziej złożone segmenty Joomla. Liczba dodatków z myślą dla Joomla! z pewnością mieści się w co najmniej tysiącach. Należy pamiętać, że społeczność opisywanego CMS bez przerwy wzrasta i tworzy nowe ikreatywne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to JCH Optimize, GMapFP : Google Map bądźSmart Flash Header Również Pośród tychże pluginów mamy możliwość wyszukać komponent - DT Donate.

Moment na kilka informacji o DT Donate

Narzędzie DT Donate jest jasnym przykładem na to jak w niewielu prostych ruchach otrzymać sposobność powiększenia grona oferowanych przez CMS Joomla funkcji, które przedtem nie do końca zostały wdrożone, bądź mieliśmy z nimi styczność w okrojonym zakresie. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a wśród nich np. JCH Optimize lub GMapFP : Google Map bądź akurat DT Donate) pozwalają na "udekorowanie" naszej witryny w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na pierwotny kod Joomla. Taka strategia, przy zastosowaniu ostrożności w konsekwencji umożliwi nam "badanie" funkcjonalności swojego portalu w miarę wygodny sposób, a co ważne - nie jest istotna wiedza związana z znajomością kodu .

W komponencieDT Donate nie istnieje funkcja, jaka jest mi potrzebna.

Co w przypadku kiedy zainstalowanydodatek DT Donate nie posiada możliwości, na której bardzo nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Cóż sprawa wydaje się dość oczywista. Tak jak to zostało wspomniane w wcześniejszym akapicie, rozszerzenia w wersji podstawowej, (przeważnie nieodpłatnej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Z tego powodu najlepiej jest sprawdzić czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem udostępniona w opcji płatnej. Autorzy rozszerzeń szczegółowo zawierają w dokumentacji, jakie funkcje są dostępne w wersji darmowej, a jakie dodatkowo w "komercyjnej". Zostaje nam odnaleźć, czy być może to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Opcjonalnym sposobem jest...wybranie innego komponentu. Jeszcze raz przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! przeszło pare tysięcy (już ponad 8!). Stąd możemy wywnioskować, że niektóre funkcje, które są przedmiotem komponentu po prostu się "dublują". Zabierz się w podróż do świata Joomla i odszukaj komponent zbliżony do DT Donate, a nawet może i odpowiedniejszy!

No tak! Zapomnieliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz zlecić zbudowanie nowego dodatku odpowiednim ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Komu zlecić taką usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony pobrać DT Donate

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie DT Donate jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku DT Donate) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce gdzie community Joomli bez ustanku aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady na temat DT Donate były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak usunąć komponent DT Donate w CMS Joomla!...

Istnieje takieprawdopodobieństwo, że plugin DT Donate okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Prosto z mostu – chciał(a)byś szybko unicestwić go z własnej, cudownej stronyinternetowej. Na taki przypadek jest tylko jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS DT Donate. Jak możesz tego dokonać? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki odinstalujemy JCH Optimize GMapFP : Google Map lub Smart Flash Header czyli każdy inny komponent. Otwieramy panel administracyjny naszej stronki › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › wybieramy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania dodatku.

Masz problem z konfiguracją lub instalacją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.