Ciutkę wzmianek w temacie Droptables

Narzędzie Droptables stanowi oryginalny model na to jak w niewielu krokach dostać możliwość zwiększenia ilości proponowanych przez CMS Joomla usług jakie dotychczas nie zostały wdrożone, lub mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Warto przypomnieć, iż "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. Ignite Gallery lub Autostand bądź właśnie Droptables) pozwalają na urządzenie portalu w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w pierwotny kod źródłowy Joomla. Taki system, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze w konsekwencji pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności rodzimego serwisu w miarę bezpieczny sposób, i co najistotniejsze - nie jest wymagana wiedza dotycząca znajomości kodu .

Sposób instalacji Droptables

Jeżeli instalacja opisywanego komponentu powoduje w Was strach i myślicie, że Was przerasta - wyluzujcie, nie ma co się niepokoić:). Instalacja - co przeczytamy w dokumentacji Droptables, co do zasady sprowadza się do załadowania pliku instalacyjnego poprzez standardowy instalator, który typowo jest zlokalizowany w CMS Joomla!, a więc dodanie Droptables do Joomli w niczym nie jest różna od instalacji komponentu Ignite Gallery, Autostanditp. Po instalacji folderu skompresowanego z rozszerzeniem Droptables rozszerzenie zostanie samodzielnie załadowany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS jeżeli interesują Was detale na temat Droptables, polecamy "zagłębić" się w stronę dewelopera opisywanego rozwiązania. Najłatwiej na nią trafić wpisując wyrażenie Droptables + Joomla w Google bądź wykorzystać link obok: http://google.com/search?btnI=I%27m+Feeling+Lucky&q=Droptables%2BJoomla%20Extension%20Documentation

Bezpieczeństwo używania Droptables

Zapewne niektórzy spośród Was zastanawiają się nad tym czy komponent dla CMS Joomla! - Droptables jest bezpieczny . Tutaj nadrzędną kwestią jest zadbanie o jego aktualność. Najprostszym zabiegiem aktualizacji Droptables będzie wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeżeli nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji poprzez panel administracyjny, to pamiętajmy, że prawie zawsze najaktualniejszą wersję odnajdziemy na stronie internetowej producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie Droptables,Ignite Gallery, Autostand receptą na bezpieczeństwo jest aktualność programu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Skąd pobrać Droptables

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie Droptables jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku Droptables) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez przerwy aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Mamy nadzieję, że powyższe podpowiedzi na temat Droptables będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.