Trochę wzmianek poruszających temat Droppics

Rozszerzenie Droppics stanowi praktyczny model na to jak w niewielu zabiegach jesteśmy w stanie zwiększyć ilość oferowanych przez CMS Joomla funkcji, które przedtem nie do końca zostały zawarte w podstawowej wersji, lub mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Należałoby mieć na uwadze, że dodatki ( wśród nich np. Fox Contact Form lub showplus bądź właśnie Droppics) pozwalają na urządzenie portalu internetowego w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w oryginalny kod źródłowy Joomla. Takie podejście, przy zastosowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu dość wygodny sposób, i co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W jaki sposób zaimplementować Droppics w CMS Joomla?

Powracając do Droppics. Jeżeli macie obawę, że instalacja opisywanego dodatku Was przerośnie - wyluzujcie, nie ma się czego obawiać:). Instalacja - co przeczytamy specyfikacji programu Droppics, co do zasady ogranicza się do dodania pliku instalacyjnego za pomocą standardowego instalatora, który jest zlokalizowany w Joomla!, a co za tym idzie dodanie Droppics do Joomli niczym nie różni się od instalacji dodatku Fox Contact Form, showplusitp. Po wgraniu paczki z Droppics komponent zostanie samoistnie umiejscowiony w naszym panelu zarządzania.

PS. Jeśli jesteście głodni wiedzy o Droppics, polecamy Wam "zagłębić" się w witrynę autora opisywanego programu. Najłatwiej jest ją znaleźć bezpośrednio wpisując zwrot Droppics + Joomla w Google bądź wykorzystać link poniżej: http://www.google.com/search?q=Droppics + Joomla

A jak usunąć komponent Droppics ...

Istnieje takieprawdopodobieństwo, że rozszerzenie Droppics nie spełnia Twoich wymagań. Napiszmy to wprost – chcesz szybko unicestwić go ze swojej niepowtarzalnej strony. W takim wypadku jest tylko jedno lekarstwo – odinstalowanie Droppics. Jak to uczynić? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki usuniemy Fox Contact Form showplus lub Custom Filters Pro czyli jakikolwiek inny komponent. Otwieramy panel administracyjny strony › w następnym kroku odnajdujemyzakładkę "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › wybieramy "zarządzanie" › dalej, zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania rozszerzenia.

Jak pobrać Droppics

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie Droppics jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odnalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku Droppics) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! codziennie aktualizują oraz dodają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy, że powyższe rady na temat Droppics będą dla Was przydatne. Jeśli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problem z instalacją lub konfiguracją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.