Komponenty a Joomla

Jeżeli jesteś osobą, która pasjonuje się Joomla i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itp.) to zapewne wiesz,że realną cechą charakterystyczną tych systemów nie jest System Zarządzania Treścią samoistnie, lecz specjalnie opracowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! za takie dodatki należy uznać Komponenty (po ang. components). Komponenty to zasadnicze, jednakże najbardziej skomplikowane częsci Joomli. Ilość wspomnianych dodatków dla tego Systemu Zarządzania zawiera się w kilku tysiącach. Warto mieć na uwadze, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie poszerza się i publikuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest Community Builder, SIGE - Simple Image Gallery Extended lubRealEstateManager Również Pośrodku owych dodatków odnajdziemy komponent - Droppics.

  • CMS Joomla
  • Odporność na wirusy
  • Fachowy kod

Nieco zdań na temat Droppics

Dodatek Droppics stanowi praktyczny sposób na to jak w kilku prostych krokach dostać możliwość zwiększenia grona proponowanych przez CMS funkcji, które dotąd nie do końca zostały zawarte w podstawowej wersji, lub mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Należałoby pamiętać, że "suplementy" do Joomla! ( spośród nich np. Community Builder lub SIGE - Simple Image Gallery Extended , czy akurat Droppics) pozwalają na "udekorowanie" strony WWW w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w pierwotny kod źródłowy Joomli. Takie wyjściegdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego serwisu dość bezpieczny sposób, i co najistotniejsze - nie jest istotna umiejętność dotycząca programowania .

Jak zainstalować komponent Droppics w Joomla?

Powracając do Droppics . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Droppics sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Droppics komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Droppics proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Droppics” + Joomla w Google.

Pobieranie Droppics

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności wyszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym przypadku Droppics) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! nieustannie aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy, że przekazane przez nas wskazówki na temat Droppics będą dla Was przydatne. Jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób usunąć komponent Droppics w CMS Joomla!...

Może przydarzyć się tak, że plugin Droppics nie spełnia Twoich oczekiwań. Prosto z mostu – chciał(a)byś szybko pozbyć się go ze swojej pięknej stronyinternetowej. Na taki przypadek istnieje tylko jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS Droppics. Jak to osiągnąć? Dokładnie w ten sam sposób w jaki usuniemy Community Builder SIGE - Simple Image Gallery Extended lub RealEstateManager czyli każdy inny komponent. Otwieramy panel administracyjny strony › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › klikamy w kartę "instalacje" › a z niej klikamy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania komponentu.

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.