Każdy kto użytkuje Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, że prawdziwym plusem takich systemów nie jest CMS samoistnie, a dodatkowo napisane dla nich aplikacje. Dla Joomli takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to podstawowe, jednakowoż najbardziej złożone segmenty Joomli. Zbiór dodatków przeznaczonych z myślą dla Joomla! z pewnością mieści się nie w setkach a w kilku tysiącach. Warto mieć w pamięci, że grupa społeczna tego CMS systematycznie poszerza się i tworzy nowe,pionierskie rozwiązania. Przykładowym komponentem przygotowanym z myślą o Joomla jest JEvents, EBR - Easybook Reloaded iMy Maps location Także Pośród tychże rozszerzeń odnajdziemy komponent - Dropfiles.

Paręnaście słów na temat Dropfiles

Suplement Dropfiles jest ciekawym przykładem na to jak w kilku nieskomplikowanych ruchach otrzymać sposobność zwiększenia ilości proponowanych przez CMS funkcji jakie dotąd nie do końca zostały wdrożone, bądź mieliśmy z nimi kontakt w ograniczonym zakresie. Należałoby pamiętać, że dodatki (a wśród nich np. JEvents lub EBR - Easybook Reloaded bądź akurat Dropfiles) zezwalają na "udekorowanie" witryny w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomli. Taka metodagdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności własnego portalu dość pewny sposób, oraz co kluczowe - nie jest wymagana wiedza związana z pisaniem kodu .

Komponent Dropfiles nie posiada opcji, której potrzebuję.

Jak postąpić na wypadek kiedy zainstalowanydodatek Dropfiles nie posiada funkcji, na której szczególnie nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim będzie? Hmm sprawa zdaje się całkiem oczywista. Jak wspomnieliśmy w wcześniejszym akapicie, dodatki w podstawowej wersji, (zazwyczaj darmowej) nie posiadają wszystkich opcji. Z tego względu najlepsze rozwiązanie sytuacji to poszukanie czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasem dostępna w opcji rozszerzonej (płatnej). Autorzy rozszerzeń drobiazgowo zawierają w dokumentacji, jakie funkcje dostępne są w darmowej wersji komponentu, a jakie dodatkowo w płatnej. Pozostaje nam odnaleźć, czy czasami to czego szukamy nie istnieje w opcji płatnej.

Kolejnym sposobem jest...poszukanie innego komponentu. Jeszcze raz przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! przeszło kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd naturalny wniosek, że tematy najzwyczajniej na świecie się powtarzają. Wejdź w otchłań Joomlowego świata i odszukaj plugin porównywalny do Dropfiles, a może i lepszy!

Jest jeszcze trzecia droga :). Możesz zlecić zbudowanie nowego rozszerzenia odpowiednim ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Komu przydzielić taką odpowiedzialną usługę? Postaw na nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd bezpiecznie pobrać Dropfiles

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego komponentu będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Dropfiles) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie community Joomli bez przerwy aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Mamy nadzieję, że powyższe informacje na temat Dropfiles będą dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo korzystania z rozszerzenia Dropfiles

Być może niektórzy z Was zastanawiają się nad tym czy komponent - Dropfiles jest bezpieczny . W tym miejscu istotną sprawą jest pamiętanie o jego aktualności. Prostym sposobem aktualizacji Dropfiles będzie wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeśli nie możemy przeprowadzić w/w aktualizacji poprzez panel zarządzania, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najświeższą wersję odszukamy na stronce producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Zapamiętajce! Abstrahując, czy jest to dodatek Dropfiles,JEvents, EBR - Easybook Reloaded rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, no i naturalnie również aktualność...CMS Joomla!

Masz problem z konfiguracją lub instalacją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.