Jeśli uważasz się za osobę, która interesuje się Joomla albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itd.) to doskonale wiesz,że realnym plusem programów to nie System Zarządzania Treścią samoistnie, a dodatkowo przygotowane dla nich moduły. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi rozszerzeniami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponent to elementarny, jednakowoż nader złożony składnik do Joomli. Liczba wspomnianych rozszerzeń stworzonych z myślą dla tego Systemu Zarządzania z pewnością mieści się w paru tysiącach. Warto mieć na uwadze, że grupa społeczna opisywanego CMS bez przerwy wzrasta i wymyśla nowe,kreatywne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem dla CMS Joomla! jest J2Store, JEA bądźCustom Filters Pro Także Wśród owych wtyczek odnajdziemy komponent - Dropdown Articles.

Trochę wzmianek o Dropdown Articles

Suplement Dropdown Articles jest praktycznym przykładem na to jak w paru ruchach jesteśmy w stanie powiększyć liczbę proponowanych przez CMS Joomla usług, które dotąd nie były zaimplementowane, lub mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto przypomnieć, że dodatki ( spośród nich np. J2Store lub JEA bądź właśnie Dropdown Articles) pozwalają na "udekorowanie" witryny w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w pierwotny kod źródłowy Joomli. Taki systemgdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności swojego serwisu w miarę bezkolizyjny sposób, i co istotne - bez umiejętności programowania.

Program Dropdown Articles nie posiada opcji, której potrzebuję.

Co w przypadku gdy Dropdown Articles nie posiada możliwości, na której niezwykle nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim będzie? Cóż sytuacja zdaje się całkiem prosta. Tak jak to zostało napomknięte poprzednim akapicie, dodatki w standardowej wersji, (zazwyczaj darmowej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Dlatego, z powyższych względów najlepsze rozwiązanie to sprawdzenie czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasami dostępna w wersji płatnej. Autorzy dodatków szczegółowo opisują w dokumentacji, które funkcje są dostępne w darmowej wersji komponentu, a które dodatkowo w "komercyjnej". Pozostaje nam znaleźć, czy być może to czego szukamy nie jest udostępniane odpłatnie.

Alternatywnym wyjściem jest...poszukanie innego programu. Kolejny raz informujemy – rozszerzeń do Joomla! jest kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego prosty wniosek, że tematy najzwyczajniej na świecie się powtarzają. Zabierz się w podróż do świata Joomla i odnajdź dodatek porównywalny do Dropdown Articles, a może i lepszy!

No tak! Zapomnieliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz zlecić stworzenie nowego komponentu osobom ludziom, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu przydzielić powyższą odpowiedzialną pracę? Już nie musisz dłużej szukać - znalazłeś nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie Dropdown Articles

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie Dropdown Articles jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odnalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym przypadku Dropdown Articles) :-) extensions.joomla.org jest miejscem gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! nieustannie aktualizują oraz publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zalecenia zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo użytkowania rozszerzenia Dropdown Articles

Możliwe, że zastanawiasz się czy komponent dla CMS Joomla! - Dropdown Articles jest bezpieczny . W tym miejscu kardynalną sprawą jest troska o jego aktualność. Najłatwiejszym zabiegiem aktualizacji Dropdown Articles będzie zrobienie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać w/w aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najaktualniejszą wersję odnajdziemy na stronce autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Dropdown Articles,J2Store, JEA rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.