Jeżeli jesteś osobą, która skupia się na CMS Joomla! albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itp.) to zapewne wiesz,że realnym plusem owych programów nie jest CMS per se, lecz specjalnie przygotowane dla nich dodatki. W przypadku gdy mówimy o CMS Joomla!, za takie suplementy powinniśmy uznać Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to fundamentalne, jednakże najbardziej skomplikowane składniki Joomla. Liczba rozszerzeń dla CMS Joomla! mieści się w paru tysiącach. Należy pamiętać, że wspólnota tego CMS systematycznie poszerza się opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to JCH Optimize, AutoTweet NG iMini FrontPage Również Pośrodku owych dodatków odnajdziemy komponent - Donation Thermometer.

Paręnaście informacji dotyczących Donation Thermometer

Donation Thermometer jest jasnym modelem pokazującym to jak w niewielu aktach dostać możliwość powiększenia grona proponowanych przez CMS funkcji, które dotychczas nie do końca były wdrożone, lub mieliśmy z nimi przelotną relację. Należałoby mieć na uwadze, że dodatki ( wśród nich np. JCH Optimize lub AutoTweet NG bądź właśnie Donation Thermometer) zezwalają na wyposażenie strony WWW w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod Joomla. Taka metoda, przy zastosowaniu odpowiedniej ostrożności w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego portalu dość wygodny sposób, a co istotne - bez znajomości zasad programowania.

W dodatkuDonation Thermometer nie występuje funkcja, która jest dla mnie istotna.

Jak postąpić w przypadku kiedy Donation Thermometer nie ma opcji, na której szczególnie nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Cóż sprawa zdaje się całkiem oczywista. Tak jak zostało to napomknięte w wcześniejszym akapicie, dodatki w standardowej wersji, (przeważnie nieodpłatnej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami dostępna w opcji rozszerzonej (płatnej). Autorzy rozszerzeń szczegółowo zawierają w specyfikacji, jakie funkcje dostępne są w wersji darmowej, a jakie dodatkowo w płatnej. Zostaje nam odnaleźć, czy być może to na czym nam zależy i czego szukamy nie zawiera się w opcji płatnej.

Drugim wyjściem jest...poszukanie odmiennego dodatku. Jeszcze raz przypominamy – rozszerzeń do Joomla! przeszło kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego możemy wywnioskować, że niektóre schematy po prostu się powtarzają. Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odszukaj dodatek zbliżony do Donation Thermometer, a nawet może i doskonalszy!

Ahh tak! Zapomnieliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz zlecić stworzenie nowego dodatku osobom ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Komu przydzielić powyższą pracę? Jesteśmy do usług! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony ściągnąć Donation Thermometer

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie Donation Thermometer jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku Donation Thermometer) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie populacja Joomla! codziennie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas wskazówki na temat Donation Thermometer będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób odinstalować dodatek Donation Thermometer ...

Może zdarzyć się tak, że moduł Donation Thermometer okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Napiszmy to wprost – chciał(a)byś szybko unicestwić go ze swojej niepowtarzalnej witryny. W takim wypadku jest wyłącznie jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS Donation Thermometer. Jak możesz tego dokonać? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki usuniemy JCH Optimize AutoTweet NG lub Mini FrontPage czyli jakikolwiek inny komponent. Odwiedzamy panel administracyjny strony › w następnym kroku powinniśmy odszukaćzakładkę "rozszerzenia" › klikamy w kartę "instalacje" › wybieramy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania pluginu.

Masz problemy z instalacją lub konfiguracją witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.