Ciut informacji w temacie DJ-Menu

Narzędzie DJ-Menu stanowi jasny przykład pokazującym na to jak w paru nieskomplikowanych zabiegach jesteśmy w stanie zwiększyć liczbę oferowanych przez CMS zastosowań jakie przedtem nie do końca zostały zawarte w podstawowej wersji, lub mieliśmy z nimi styczność w ograniczonym zakresie. Warto mieć na uwadze, iż "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. JoomGallery lub Content Templater bądź właśnie DJ-Menu) pozwalają na "udekorowanie" witryny internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomla. Taka możliwośćgdy zachowamy należytą ostrożność i uwagę umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu w miarę pewny sposób, a co kluczowe - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Sposób instalacji DJ-Menu

Jeżeli obawiacie się, że instalacja opisywanego komponentu Was przerośnie - spokojnie, nie ma co się niepokoić:). Implementacja - co możemy przeczytać w dokumentacji DJ-Menu, co do zasady ogranicza się do dodania paczki instalacyjnej za pomocą zwykłego instalatora, który modelowo ma lokalizację w Joomla!, a co z tego wynika instalacja DJ-Menu jest identyczne jak instalacja komponentu JoomGallery, Content Templateritp. Po wgraniu folderu skompresowanego z rozszerzeniem DJ-Menu komponent zostanie samoczynnie załadowany do panelu zarządzania Joomla!.

PS jeśli ciekawią Was detale na temat DJ-Menu, polecamy odwiedzić witrynę producenta niniejszego komponentu. Najłatwiej na nią trafić bezpośrednio wpisując frazę DJ-Menu + Joomla w Google bądź wykorzystać link obok: http://www.google.com/search?q=DJ-Menu + Joomla

W jaki sposób usunąć rozszerzenie DJ-Menu ...

Może przydarzyć się tak, iż rozszerzenie DJ-Menu nie spełnia Twoich oczekiwań. Powiedzmy sobie wprost – chciał(a)byś jak najszybciej usunąć go ze swojej pięknej witryny. W takim wypadku jest tylko jedno lekarstwo – usunięcie z CMS DJ-Menu. Jak to zrobić? Dokładnie w ten sam sposób w jaki usuniemy JoomGallery Content Templater lub ACL Manager czyli jakikolwiek inny komponent. Odwiedzamy panel administracyjny strony › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › klikamy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania pluginu.

Pobieranie DJ-Menu

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie DJ-Menu jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku DJ-Menu) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez ustanku aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy na to, że powyższe instrukcje na temat DJ-Menu będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.