Rozszerzenia a system zarządzania treścią Joomla

Każdy kto jest pasjonatem CMS Joomla! lub innym CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, iż największą mocną stroną systemów nie jest CMS sam w sobie, a dodatkowo przygotowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! za takie suplementy powinniśmy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponent to kluczowy, jednakże najbardziej złożony składnik CMS Joomla!. Grono opisywanych dodatków z myślą dla CMS Joomla! możemy liczyć w co najmniej tysiącach. Warto mieć na uwadze, iż społeczność tego CMS bez przerwy rośnie opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to Simple Image Gallery, Phoca Guestbook a takżeEngage Box Także Pośrodku tychże programów odnajdziemy komponent - DISQUS for K2.

  • CMS Joomla
  • Odporność na ataki
  • Profesjonalny system

Trochę słów nawiązujących do DISQUS for K2

Narzędzie DISQUS for K2 to praktyczny przykład wskazującym na to jak w niewielu prostych aktach możemy wpłynąć na grono proponowanych przez CMS Joomla funkcji jakie dotąd nie były zaimplementowane, lub mieliśmy z nimi przelotną relację. Należałoby mieć na uwadze, iż "suplementy" do Joomla! (a spośród nich np. Simple Image Gallery lub Phoca Guestbook , czy właśnie DISQUS for K2) pozwalają na "udekorowanie" portalu internetowego w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w oryginalny kod CMS Joomla!. Takie podejściegdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością własnego portalu w miarę bezkolizyjnyi stabilny sposób, oraz co kluczowe - nie jest wymagana wiedza związana z programowaniem .

Jak zainstalować komponent DISQUS for K2 w Joomla?

Powracając do DISQUS for K2 . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy DISQUS for K2 sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z DISQUS for K2 komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu DISQUS for K2 proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „DISQUS for K2” + Joomla w Google.

Jak pobrać DISQUS for K2

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie DISQUS for K2 będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku DISQUS for K2) :-) extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez ustanku aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak odinstalować komponent DISQUS for K2 ...

Istnieje możliwość, iż plugin DISQUS for K2 okazał się być niewypałem. Powiedzmy sobie wprost – chcesz szybko unicestwić go z własnej, uroczej strony. W takim przypadku jest tylko jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS DISQUS for K2. Jak to uczynić? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki usuniemy Simple Image Gallery Phoca Guestbook lub Engage Box czyli każdy komponent. Odwiedzamy panel zarządzania stronki › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej wybieramy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Po całej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania rozszerzenia.

Masz problemy z instalacją lub konfiguracją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.