Komponenty a Joomla

Każdy kto użytkuje CMS Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, że prawdziwym plusem programów to nie System Zarządzania Treścią samoistnie, lecz dodatkowo opracowane dla nich rozszerzenia. W przypadku gdy mówimy o Joomla!, za takie rozszerzenia należy uznać Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponent to kluczowy, ale nader złożony składnik do Joomla. Ilość wspomnianych dodatków dla CMS Joomla! mieści się nie w setkach a w tysiącach. Warto wiedzieć, że wspólnota opisywanego CMS nieustannie wzrasta i publikuje nowe,pionierskie rozwiązania. Dla przykładu, komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest Phoca Gallery, EDocman a takżeARI Ext Menu Także Pośród tychże pluginów znajdziemy komponent - Disqus Comments.

  • CMS Joomla
  • Odporność na wirusy
  • Fachowy system

Trochę stwierdzeń nawiązujących do Disqus Comments

Narzędzie Disqus Comments stanowi oryginalny wzór pokazującym na to jak w niewielu nieskomplikowanych ruchach mamy możliwość wpłynąć na liczbę oferowanych przez CMS zastosowań, które przedtem nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto pamiętać, że "suplementy" do Joomla! ( spośród nich np. Phoca Gallery lub EDocman , czy akurat Disqus Comments) pozwalają na "udekorowanie" naszej witryny internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod Joomla. Takie podejście, przy zachowaniu ostrożności w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu w miarę bezkolizyjny sposób, oraz co najistotniejsze - nie jest konieczna wiedza związana z programowaniem .

Jak zainstalować komponent Disqus Comments w Joomla?

Powracając do Disqus Comments . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Disqus Comments sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Disqus Comments komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Disqus Comments proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Disqus Comments” + Joomla w Google.

Z jakiej strony ściągnąć Disqus Comments

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie Disqus Comments jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku Disqus Comments) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! nieustannie aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje na temat Disqus Comments były dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo stosowania Disqus Comments

Niektórzy spośród Was, pewnie zastanawiają się czy komponent dla CMS Joomla! - Disqus Comments jest bezpieczny . W tym miejscu istotną kwestią jest dbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym zabiegiem na aktualizację Disqus Comments będzie wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeśli nie jesteśmy w stanie wykonać aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie internetowej twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Disqus Comments,Phoca Gallery, EDocman receptą na bezpieczeństwo jest aktualność programu, no i bezsprzecznie również aktualność...CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.