Komponenty a Joomla

Ten kto użytkuje Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, iż realnym plusem owych systemów to nie CMS per se, a dodatkowo wykreowane dla nich moduły. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to podstawowe, ale najbardziej złożone składniki Joomla. Liczba dodatków przeznaczonych dla CMS Joomla! z pewnością zawiera się nie w setkach a w kilku tysiącach. Należy mieć na uwadze, iż społeczność owego CMS bez przerwy się powiększa i wymyśla nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla Joomla to Perfect Ajax Popup Contact Form, All Video Share bądźUnite Slider Także Wśród owych rozszerzeń możemy znaleźć komponent - DirectPHP.

  • CMS Joomla
  • Odporność na wirusy
  • Profesjonalny system

Kilka zdań o DirectPHP

DirectPHP jest ciekawym przykładem wskazującym na to jak w paru aktach dostać sposobność powiększenia grona oferowanych przez CMS zastosowań jakie dotychczas nie były zaimplementowane, lub mieliśmy z nimi kontakt w okrojonej płaszczyźnie. Warto mieć na uwadze, iż "suplementy" do Joomla! ( spośród nich np. Perfect Ajax Popup Contact Form lub All Video Share , czy akurat DirectPHP) pozwalają na urządzenie portalu w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomla. Taki sposób, przy zastosowaniu należytej ostrożności umożliwi nam "badanie" funkcjonalności rodzimego serwisu w miarę wygodny sposób, oraz co ważne - nie jest wymagana wiedza związana z programowaniem .

Jak zainstalować komponent DirectPHP w Joomla?

Powracając do DirectPHP . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy DirectPHP sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z DirectPHP komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu DirectPHP proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „DirectPHP” + Joomla w Google.

Jak ściągnąć DirectPHP

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie DirectPHP jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odnalezienie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku DirectPHP) :-) extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! nieustannie aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas sugestie na temat DirectPHP będą dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak odinstalować dodatek DirectPHP ...

Istnieje prawdopodobieństwo, iż rozszerzenie DirectPHP nie spełnia Twoich oczekiwań. Powiedzmy sobie szczerze – chciał(a)byś jak najszybciej unicestwić go ze swojej cudownej stronyinternetowej. Na taki przypadek jest tylko jedno lekarstwo – usunięcie z CMS DirectPHP. W jaki sposób to zrealizować? Dokładnie w ten sam sposób w jaki usuniemy Perfect Ajax Popup Contact Form All Video Share lub Unite Slider czyli jakikolwiek inny komponent. Odwiedzamy panel administracyjny stronki › w następnym kroku odzszukujemyzakładkę "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej wybieramy "zarządzanie" › dalej, zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania pluginu.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.