Każdy kto użytkuje Joomla albo innego CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, iż prawdziwą zaletą takich programów nie jest System Zarządzania Treścią samoistnie, a specjalnie napisane dla nich rozszerzenia. Dla CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to elementarny, ale nader zaawansowany składnik Joomla. Grono opisywanych dodatków przeznaczonych dla tego Systemu Zarządzania mieści się nie w setkach a w kilku tysiącach. Warto pamiętać, iż wspólnota opisywanego CMS ciągle wzrasta opracowując nowe ikreatywne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla jest JFBConnect, JBolo! iMini FrontPage Również Wśród tychże dodatków znajdziemy komponent - Direct Alias.

Moment na kilka stwierdzeń na temat Direct Alias

Rozszerzenie Direct Alias jest interesującym "okazem" wyjaśniającym to jak w paru prostych krokach dostać sposobność powiększenia liczby proponowanych przez CMS usług, które dotychczas nie do końca zostały zawarte w podstawowej wersji, lub mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Warto mieć na uwadze, iż dodatki (a spośród nich np. JFBConnect lub JBolo! bądź akurat Direct Alias) zezwalają na urządzenie naszej strony WWW w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w oryginalny kod źródłowy Joomla. Takie podejście, przy zastosowaniu ostrożności i uwadze w konsekwencji pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności własnego serwisu w miarę bezkolizyjnyi stabilny sposób, i co istotne - nie jest wymagana umiejętność dotycząca pisania kodu .

Rozszerzenie Direct Alias nie posiada możliwości, której potrzebuję.

Jak postąpić w przypadku gdy Direct Alias nie posiada funkcjonalności, na której szczególnie nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim będzie? Hmm sprawa wydaje się całkiem oczywista. Tak jak to zostało opisane poprzednim akapicie, dodatki w wersji standardowej, (przeważnie bezpłatnej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Dlatego, z powyższych względów najlepiej jest sprawdzić czy opcja, którą potrzebujemy nie jest czasem udostępniona w opcji płatnej. Autorzy dodatków drobiazgowo zawierają w specyfikacji, które funkcje dostępne są w bezpłatnej wersji komponentu, a które extra w płatnej. Zostaje nam poszukać, czy czasami to czego szukamy nie zawiera się w opcji płatnej.

Opcjonalnym sposobem jest...poszukanie odmiennego dodatku. Ponownie informujemy – rozszerzeń do Joomla! naprawdę sporo bo kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd łatwy wniosek, że schematy po prostu się powtarzają. Wejdź w otchłań świata Joomla i odnajdź komponent zbliżony do Direct Alias, a może i wydajniejszy!

No tak! Nie napisaliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie rozszerzenia szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu zlecić taką pracę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd pobrać Direct Alias

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia będzie wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku Direct Alias) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie społeczność Joomla! codziennie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby porady na temat Direct Alias były dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak usunąć dodatek Direct Alias w Joomla!...

Istnieje prawdopodobieństwo, iż plugin Direct Alias nie spełnia Twoich oczekiwań. Napiszmy to wprost – chciał(a)byś szybko unicestwić go ze swojej pięknej stronyinternetowej. Na taki przypadek jest tylko jedno lekarstwo – odinstalowanie Direct Alias. Jak możesz tego dokonać? Dokładnie tą samą metodą jaką odinstalujemy JFBConnect JBolo! lub Mini FrontPage czyli każdy komponent. Otwieramy panel administracyjny naszej strony › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › klikamy w kartę "instalacje" › klikamy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania komponentu.

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.