Każdy kto zajmuje się Joomla oraz innym CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, iż rzeczywistą potęgą tych systemów to nie CMS samoistnie, a dodatkowo wykreowane dla nich programy. Dla CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to bazowe, ale najbardziej złożone cząstki Joomla. Ilość opisywanych pluginów przeznaczonych dla Joomli z pewnością mieści się nie w setkach a w co najmniej tysiącach. Warto pamiętać, iż społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią ciągle rośnie przygotowując nowe ikreatywne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to JComments, Autostand iCherry Picker for Virtuemart Także Pośrodku owych programów możemy wyszukać komponent - DataSafe PRO.

Ciutkę stwierdzeń w temacie DataSafe PRO

Suplement DataSafe PRO to idealny sposób obrazującym to jak w niewielu prostych posunięciach otrzymać sposobność zwiększenia liczby oferowanych przez CMS funkcji, które przedtem nie zostały zawarte w podstawowej wersji, albo mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Należałoby pamiętać, iż dodatki ( spośród nich np. JComments lub Autostand bądź właśnie DataSafe PRO) pozwalają na wyposażenie strony internetowej w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na pierwotny kod źródłowy Joomla. Takie wyjście, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością swojego serwisu w miarę pewny sposób, a co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

DataSafe PRO nie posiada opcji, jakiej szukam.

Co na wypadek gdy zainstalowanydodatek DataSafe PRO nie ma opcji, na której niezwykle nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Hmm sytuacja zdaje się całkiem oczywista. Tak jak to zostało nadmienione w powyższym akapicie, komponenty w standardowej wersji, (przeważnie bezpłatnej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Z tego względu najprostsze rozwiązanie sytuacji to sprawdzenie czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami dostępna w opcji płatnej. Twórcy dodatków szczegółowo zawierają w specyfikacji, jakie z wymienionych funkcji dostępne są w bezpłatnej wersji komponentu, a jakie dodatkowo w płatnej. Zostaje nam znaleźć, czy czasem to na czym nam zależy i czego szukamy nie jest udostępniane odpłatnie.

Alternatywnym wyjściem jest...wybranie innego komponentu. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do Joomla! przeszło pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego drogą dedukcji wniosek, że schematy najzwyczajniej na świecie się "dublują". Wejdź w otchłań Joomlowego świata i odszukaj komponent porównywalny do DataSafe PRO, a nawet może i lepszy!

Jest jeszcze trzecia droga :). Możesz zlecić stworzenie nowego komponentu odpowiednim ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Zastanawiasz się komu zlecić taką usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jak ściągnąć DataSafe PRO

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku DataSafe PRO) :-) extensions.joomla.org jest miejscem, w którym populacja Joomli bez ustanku aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas wskazówki na temat DataSafe PRO będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne użytkowanie wtyczki DataSafe PRO

Niektórzy spośród Was, pewnie zastanawiają się czy komponent - DataSafe PRO jest bezpieczny . W tym miejscu przewodnią kwestią powinno być pilnowanie jego aktualności. Najprostszym zabiegiem na aktualizację DataSafe PRO to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W sytuacji, gdy nie możemy wykonać aktualizacji poprzez panel administracyjny, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najaktualniejszą wersję znajdziemy na stronie internetowej producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek DataSafe PRO,JComments, Autostand rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Masz problem z instalacją lub konfiguracją strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.