Jeśli uważasz się za osobę, która jest pasjonatem Joomla! albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itp.) to doskonale wiesz,iż prawdziwym plusem owych systemów to nie CMS sam w sobie, lecz dodatkowo utworzone dla nich programy. W przypadku gdy mówimy o Joomla!, za takie rozszerzenia powinniśmy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponent to kluczowy, ale najbardziej zaawansowany składnik CMS Joomla!. Zbiór wspomnianych pluginów stworzonych z myślą dla CMS Joomla! możemy liczyć nie w setkach a w kilku tysiącach. Należy wiedzieć, iż grupa społeczna owego CMS stale poszerza się opracowując nowe ikreatywne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla Joomla to VirtueMart, Phoca Guestbook bądźProjectknife Także Pośród tychże dodatków znajdziemy komponent - Custom HTML Advanced.

Garść informacji nawiązujących do Custom HTML Advanced

Dodatek Custom HTML Advanced stanowi oryginalny wzór na to jak w paru posunięciach mamy możliwość powiększyć ilość oferowanych przez CMS funkcji, które dotychczas nie do końca były wdrożone, albo mieliśmy z nimi przelotną relację. Należałoby przypomnieć, iż dodatki ( wśród nich np. VirtueMart lub Phoca Guestbook , czy właśnie Custom HTML Advanced) pozwalają na zagospodarowanie naszej witryny w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w oryginalny kod źródłowy CMS Joomla!. Taki systemgdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności własnego portalu dość bezpieczny sposób, i co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W dodatkuCustom HTML Advanced nie występuje opcja, jaka jest mi potrzebna.

Jak postąpić w przypadku kiedy zainstalowanydodatek Custom HTML Advanced nie posiada funkcjonalności, na której niezwykle nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim będzie? Cóż sytuacja zdaje się być stosunkowo oczywista. Jak wspomnieliśmy w wcześniejszym akapicie, komponenty w wersji podstawowej, (przeważnie nieodpłatnej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Dlatego, z powyższych względów najlepsze rozwiązanie to poszukanie czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasem udostępniona w wersji rozszerzonej (płatnej). Autorzy dodatków szczegółowo opisują w dokumentacji, które funkcje są dostępne w wersji bezpłatnej, a które extra w "komercyjnej". Pozostaje nam odnaleźć, czy być może to czego poszukujemy nie istnieje w opcji płatnej.

Drugim wyjściem jest...poszukanie odmiennego rozszerzenia. Ponownie przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! przeszło pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego możemy wywnioskować, że funkcje, które są przedmiotem komponentu najzwyczajniej na świecie się "dublują". Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odszukaj komponent porównywalny do Custom HTML Advanced, a nawet może i lepszy!

No tak! Zapomnieliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz zlecić zbudowanie nowego dodatku odpowiednim ludziom, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu zlecić powyższą usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie Custom HTML Advanced

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie Custom HTML Advanced będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym przypadku Custom HTML Advanced) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie społeczność Joomli bez przerwy aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie na temat Custom HTML Advanced były dla Was przydatne. Jeśli jednak liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak odinstalować rozszerzenie Custom HTML Advanced w CMS Joomla!...

Może przydarzyć się tak, iż plugin Custom HTML Advanced nie spełnia Twoich oczekiwań. Napiszmy to wprost – chcesz jak najszybciej pozbyć się go z własnej, uroczej witryny. Na taki przypadek istnieje tylko jedno rozwiązanie – odinstalowanie Custom HTML Advanced. Jak to osiągnąć? Dokładnie w ten sam sposób w jaki usuniemy VirtueMart Phoca Guestbook lub Projectknife czyli jakikolwiek komponent. Odwiedzamy panel zarządzania naszej stronki › następnie powinniśmy odszukaćzakładkę "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › następnie klikamy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania komponentu.

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.