Rozszerzenia a CMS Joomla

Ten kto posiada Joomla albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, iż rzeczywistym plusem takich programów to nie System Zarządzania Treścią per se, lecz specjalnie stworzone dla nich dodatki. Dla CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponent to elementarny, ale nader złożony składnik Joomli. Grono opisywanych pluginów dla CMS Joomla! mieści się w co najmniej tysiącach. Należy mieć w pamięci, iż wspólnota owego CMS systematycznie rośnie i opracowuje nowe ikreatywne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest AcyMailing Starter, showplus lubampz Także Pośrodku owych programów jesteśmy w stanie odnaleźć komponent - Custom CSS.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Wysokiej jakości kod

Paręnaście słów na temat Custom CSS

Narzędzie Custom CSS jest praktycznym "okazem" wyjaśniającym to jak w paru prostych aktach możemy powiększyć liczbę proponowanych przez CMS usług jakie dotąd nie do końca były zaimplementowane, albo mieliśmy z nimi przelotną relację. Należałoby przypomnieć, iż "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. AcyMailing Starter lub showplus bądź właśnie Custom CSS) pozwalają na zagospodarowanie portalu internetowego w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomli. Taki system, przy zastosowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności własnego serwisu dość bezpieczny sposób, a co kluczowe - nie jest wymagana wiedza związana z znajomością kodu .

Jak zainstalować komponent Custom CSS w Joomla?

Powracając do Custom CSS . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Custom CSS sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Custom CSS komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Custom CSS proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Custom CSS” + Joomla w Google.

Skąd bezpiecznie pobrać Custom CSS

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym przypadku Custom CSS) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez ustanku aktualizują oraz publikują nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Mamy nadzieję, że powyższe zalecenia na temat Custom CSS będą dla Was przydatne. Jeżeli jednak potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne korzystanie z komponentu Custom CSS

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem pluginu Custom CSS. W tym miejscu przewodnią sprawą zdaje się być dbanie o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem aktualizacji Custom CSS będzie zrobienie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeżeli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie wykonać aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najświeższą wersję odszukamy na stronce producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Pamiętajcie! Abstrahując, czy jest to dodatek Custom CSS,AcyMailing Starter, showplus rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Masz problem z instalacją lub konfiguracją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.