Komponenty a Joomla

Jeżeli jesteś osobą, która interesuje się Joomla! i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itd.) to zapewne wiesz,iż największą cechą charakterystyczną takich systemów nie jest CMS samoistnie, lecz dodatkowo utworzone dla nich aplikacje. W przypadku gdy mówimy o CMS Joomla!, za takie rozszerzenia powinniśmy uznać Komponenty (po ang. components). Komponent to podstawowy, jednakowoż najbardziej złożony składnik CMS Joomla!. Liczba wspomnianych dodatków przeznaczonych z myślą dla tego CMS mieści się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, iż grupa społeczna owego Systemu Zarządzania Treścią ciągle rośnie i opracowuje nowe,kreatywne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla Joomla to jNews, Flexi Custom Code lubDPCalendar Także Pośrodku tych wtyczek możemy odnaleźć komponent - CRMery.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Fachowy CMS

Ciut wzmianek na temat CRMery

Suplement CRMery to jasny sposób na to jak w niewielu nieskomplikowanych aktach możemy zwiększyć liczbę oferowanych przez CMS Joomla usług jakie przedtem nie do końca zostały zaimplementowane, albo mieliśmy z nimi dotyczenia w ograniczonym zakresie. Warto przypomnieć, iż dodatki ( spośród nich np. jNews lub Flexi Custom Code bądź akurat CRMery) zezwalają na "udekorowanie" strony internetowej w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Takie wyjście, przy zastosowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę pewny sposób, a co najistotniejsze - bez znajomości zasad programowania.

Jak zainstalować komponent CRMery w Joomla?

Powracając do CRMery . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy CRMery sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z CRMery komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu CRMery proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „CRMery” + Joomla w Google.

Jak pobrać CRMery

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie CRMery jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno wyszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku CRMery) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez przerwy aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy, że przekazane przez nas instrukcje na temat CRMery będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób odinstalować komponent CRMery w Joomla!...

Istnieje takieprawdopodobieństwo, iż dodatek CRMery nie spełnia Twoich wymagań. Napiszmy to wprost – chcesz błyskawicznie unicestwić go z własnej, cudownej strony. Na taki przypadek istnieje wyłącznie jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS CRMery. Jak możesz tego dokonać? Dokładnie tą samą metodą jaką odinstalujemy jNews Flexi Custom Code lub DPCalendar czyli jakikolwiek komponent. Otwieramy panel zarządzania strony › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › następnie klikamy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania pluginu.

Masz problemy z konfiguracją lub instalacją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.