Jeżeli jesteś osobą, która pasjonuje się Joomla! lub innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, etc.) to zapewne wiesz,iż rzeczywistym plusem owych programów nie jest CMS sam w sobie, a dodatkowo napisane dla nich rozszerzenia. Dla CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to bazowe, ale najbardziej złożone ogniwa CMS Joomla!. Ilość opisywanych dodatków dla Joomli z pewnością zawiera się w co najmniej tysiącach. Należy pamiętać, iż społeczność tego CMS bez przerwy się powiększa i pisze nowe,kreatywne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem przygotowanym z myślą o Joomla to VirtueMart, Include Component a takżeMini FrontPage Również Wśród owych programów mamy możliwość znaleźć komponent - Creative Image Slider.

Trochę zdań nawiązujących do Creative Image Slider

Narzędzie Creative Image Slider jest prostym modelem przedstawiającym to jak w paru nieskomplikowanych posunięciach możemy wpłynąć na grono oferowanych przez CMS Joomla usług, które dotychczas nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną styczność. Należałoby pamiętać, iż "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. VirtueMart lub Include Component bądź właśnie Creative Image Slider) zezwalają na urządzenie witryny internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w oryginalny kod źródłowy CMS Joomla!. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu ostrożności w konsekwencji umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności swojego portalu w miarę bezkolizyjny sposób, i co istotne - bez wiedzy na temat programowania.

W komponencieCreative Image Slider nie występuje funkcja, jaka jest dla mnie istotna.

Co w przypadku gdy zainstalowanydodatek Creative Image Slider nie ma funkcji, na której nam bardzo zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Cóż sprawa wydaje się całkiem prosta. Jak wspomnieliśmy w wcześniejszym akapicie, komponenty w standardowej wersji, (przeważnie bezpłatnej) nie posiadają wszystkich opcji. Z tego względu najlepsze rozwiązanie sytuacji to poszukanie czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasem dostępna w opcji płatnej. Autorzy rozszerzeń drobiazgowo opisują w dokumentacji, które funkcje dostępne są w wersji bezpłatnej, a które dodatkowo w "komercyjnej". Pozostaje nam wyszukać, czy być może to czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Alternatywnym sposobem jest...wybranie odmiennego programu. Ponownie przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! jest kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd możemy wywnioskować, że niektóre schematy po prostu się "dublują". Zabierz się w podróż do świata Joomla i odszukaj plugin porównywalny do Creative Image Slider, a nawet może i skuteczniejszy!

Ahh tak! Zapomnieliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz zlecić zbudowanie nowego dodatku osobom ludziom, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu zlecić taką pracę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie Creative Image Slider

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie Creative Image Slider jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i wyszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku Creative Image Slider) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczeństwo Joomli bez ustanku aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Mamy nadzieję, że powyższe podpowiedzi na temat Creative Image Slider będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak usunąć komponent Creative Image Slider ...

Istnieje takieprawdopodobieństwo, iż rozszerzenie Creative Image Slider okazał się być niewypałem. Napiszmy to wprost – chcesz błyskawicznie unicestwić go ze swojej niepowtarzalnej stronyinternetowej. W takim wypadku jest tylko jedno lekarstwo – odinstalowanie Creative Image Slider. Jak to zrobić? Dokładnie w ten sam sposób w jaki odinstalujemy VirtueMart Include Component lub Mini FrontPage czyli jakikolwiek inny komponent. Otwieramy panel administracyjny strony › w następnym kroku odnajdujemyzakładkę "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › klikamy "zarządzanie" › dalej, zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania dodatku.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.