Jeżeli jesteś osobą, która skupia się na Joomla lub innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itd.) to zapewne wiesz,że prawdziwą zaletą tych systemów nie jest CMS samoistnie, a dodatkowo opracowane dla nich aplikacje. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! za takie rozszerzenia powinniśmy uznać Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to elementarne, jednakowoż najbardziej skomplikowane składowe Joomla. Ilość opisywanych dodatków stworzonych dla CMS Joomla! mieści się nie w setkach a w kilku tysiącach. Należy pamiętać, że grupa społeczna tego CMS ciągle się powiększa i przygotowuje nowe ikreatywne rozwiązania. Na przykład komponentem przygotowanym z myślą o Joomla to AdsManager, Simple Image Holder lubKeyCAPTCHA Również Pośród owych pluginów jesteśmy w stanie odnaleźć komponent - Creative Gallery.

Parę wzmianek w temacie Creative Gallery

Dodatek Creative Gallery stanowi ciekawy wzór , który pokazuje na to jak w kilku nieskomplikowanych posunięciach otrzymać sposobność zwiększenia ilości proponowanych przez CMS funkcji, które dotychczas nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Należałoby przypomnieć, że "suplementy" do Joomla! (a spośród nich np. AdsManager lub Simple Image Holder , czy właśnie Creative Gallery) zezwalają na zagospodarowanie witryny internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w pierwotny kod Joomla. Takie wyjściegdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności naszego serwisu w miarę bezpieczny sposób, i co kluczowe - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W programieCreative Gallery nie istnieje możliwość, jaka jest dla mnie ważna.

Jak postąpić na wypadek kiedy Creative Gallery nie posiada możliwości, na której szczególnie nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim będzie? Cóż sprawa wydaje się całkiem oczywista. Tak jak zostało to nadmienione poprzednim akapicie, komponenty w standardowej wersji, (przeważnie bezpłatnej) nie posiadają wszystkich opcji. Z tego względu najprostsze rozwiązanie sytuacji to sprawdzenie czy opcja, którą potrzebujemy nie jest czasem dostępna w opcji rozszerzonej (płatnej). Autorzy dodatków drobiazgowo opisują w specyfikacji, które z wymienionych funkcji dostępne są w wersji bezpłatnej, a które extra w "komercyjnej". Pozostaje nam wyszukać, czy czasami to czego poszukujemy nie istnieje w opcji płatnej.

Alternatywnym sposobem jest...wybranie innego komponentu. Jeszcze raz przypominamy – rozszerzeń do Joomla! przeszło kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego możemy wywnioskować, że schematy po prostu się "dublują". Wejdź w głąb świata Joomla i odnajdź dodatek zbliżony do Creative Gallery, a może i wydajniejszy!

No tak! Nie napisaliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz zlecić stworzenie nowego rozszerzenia osobom ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Komu przydzielić taką odpowiedzialną pracę? Jesteśmy do usług! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie Creative Gallery

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie wyszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym przypadku Creative Gallery) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez ustanku aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby porady na temat Creative Gallery były dla Was przydatne. Jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z naszą agencją interaktywną. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak usunąć rozszerzenie Creative Gallery ...

Może przydarzyć się tak, że plugin Creative Gallery nie spełnia Twoich oczekiwań. Napiszmy to wprost – chcesz szybko pozbyć się go z własnej, cudownej witryny. Na taki przypadek jest tylko jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS Creative Gallery. Jak to osiągnąć? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką usuniemy AdsManager Simple Image Holder lub KeyCAPTCHA czyli jakikolwiek komponent. Odwiedzamy panel administracyjny stronki › w następnym kroku odzszukujemyzakładkę "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej klikamy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania pluginu.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.