Dodatki a CMS Joomla

Ten kto wykorzystuje Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, że prawdziwą przewagą nad zwykłą stroną owych programów to nie CMS samoistnie, a dodatkowo utworzone dla nich moduły. W przypadku gdy mówimy o CMS Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to zasadnicze, ale przy tym najbardziej złożone składowe Joomla. Grono wspomnianych dodatków dla Joomla! zawiera się w co najmniej tysiącach. Należy mieć w pamięci, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią stale poszerza się przygotowując nowe ikreatywne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla jest VirtueMart, qlform lubImproved AJAX Login Register Także Wśród tychże rozszerzeń odnajdziemy komponent - Core Design Web Gallery.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Wysokiej jakości kod

Chwila na kilka słów na temat Core Design Web Gallery

Core Design Web Gallery jest prostym przykładem pokazującym na to jak w niewielu nieskomplikowanych aktach możemy zwiększyć ilość oferowanych przez CMS funkcji, które dotychczas nie do końca zostały zaimplementowane, albo mieliśmy z nimi styczność w okrojonej płaszczyźnie. Warto mieć na uwadze, że "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. VirtueMart lub qlform bądź akurat Core Design Web Gallery) zezwalają na wyposażenie witryny w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby wpływania na oryginalny kod Joomla. Takie wyjście, przy zastosowaniu ostrożności i uwadze w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu dość pewny sposób, a co najważniejsze - bez znajomości zasad programowania.

Jak zainstalować komponent Core Design Web Gallery w Joomla?

Powracając do Core Design Web Gallery . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Core Design Web Gallery sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Core Design Web Gallery komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Core Design Web Gallery proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Core Design Web Gallery” + Joomla w Google.

Z jakiej strony ściągnąć Core Design Web Gallery

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie Core Design Web Gallery będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno wyszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym przypadku Core Design Web Gallery) :-) extensions.joomla.org jest miejscem gdzie społeczność Joomli codziennie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje na temat Core Design Web Gallery były dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak usunąć rozszerzenie Core Design Web Gallery ...

Może zdarzyć się tak, że moduł Core Design Web Gallery okazał się być niewypałem. Napiszmy to wprost – chciał(a)byś jak najszybciej unicestwić go ze swojej niepowtarzalnej witryny. W takim przypadku jest tylko jedno lekarstwo – odinstalowanie Core Design Web Gallery. Jak to zrobić? Dokładnie w ten sam sposób w jaki usuniemy VirtueMart qlform lub Improved AJAX Login Register czyli jakikolwiek komponent. Wchodzimy w panel zarządzania stronki › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › klikamy w kartę "instalacje" › a z niej klikamy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Po całej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania dodatku.

Masz problem z konfiguracją lub instalacją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.