Nieco zdań nawiązujących do ContentMap

Suplement ContentMap jest świetnym modelem pokazującym to jak w niewielu nieskomplikowanych posunięciach otrzymać możliwość powiększenia grona proponowanych przez CMS Joomla zastosowań, które przedtem nie do końca zostały wdrożone, bądź mieliśmy z nimi kontakt w okrojonej płaszczyźnie. Warto pamiętać, że dodatki (a wśród nich np. J2Store lub Aimy Sitemap bądź akurat ContentMap) pozwalają na wyposażenie witryny internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod Joomla. Takie rozwiązaniegdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę umożliwi nam "badanie" funkcjonalności naszego portalu w miarę pewny sposób, i co najistotniejsze - nie jest potrzebna wiedza związana z programowaniem .

W jaki sposób zaimplementować ContentMap w Joomli?

Jeżeli instalacja ContentMap powoduje w Was strach i myślicie, że może Was przeróść - "relax", nie ma co się niepokoić:). Implementacja - co możemy przeczytać na stronie twórcy ContentMap, praktycznie ogranicza się do wgrania archiwum instalacyjnego za pomocą standardowego instalatora, który domyślnie znajduje się w CMS Joomla!, a więc dodanie ContentMap do Joomli jest identyczne jak instalacja modułu J2Store, Aimy Sitemapitp. Po wgraniu folderu instalacyjnego z komponentem ContentMap komponent zostanie z automatu osadzony w naszym panelu zarządzania.

PS. Jeśli chcecie poznać więcej interesujących szczegółów na temat ContentMap, polecamy zapoznać się z stroną autora opisywanego rozwiązania. Najłatwiej jest ją wyszukać bezpośrednio wklepując frazę ContentMap + Joomla w wyszukiwarkę albo wykorzystać link poniżej: http://google.com/search?btnI=I%27m+Feeling+Lucky&q=ContentMap%2BJoomla%20Extension%20Documentation

A jak odinstalować dodatek ContentMap w Joomla!...

Istnieje możliwość, że plugin ContentMap nie spełnia Twoich oczekiwań. Prosto z mostu – chcesz błyskawicznie usunąć go ze swojej uroczej stronyinternetowej. Na taki przypadek istnieje wyłącznie jedno lekarstwo – usunięcie z CMS ContentMap. Jak to uczynić? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki usuniemy J2Store Aimy Sitemap lub Vik Booking czyli jakikolwiek komponent. Odwiedzamy panel administracyjny stronki › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › następnie wybieramy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania dodatku.

Skąd ściągnąć ContentMap

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie ContentMap jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku ContentMap) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez przerwy aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas informacje na temat ContentMap będą dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.