Komponenty a CMS Joomla

Jeśli uważasz się za osobę, która jest pasjonatem CMS Joomla! lub innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itd.) to świetnie wiesz,iż prawdziwym plusem owych systemów nie jest CMS sam w sobie, a specjalnie opracowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, za takie suplementy powinniśmy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to bazowe, ale przy tym najbardziej złożone składowe Joomla. Ilość wspomnianych pluginów stworzonych z myślą dla Joomli mieści się w kilku tysiącach. Warto wiedzieć, iż społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie wzrasta i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to JoomSEF, Cache Cleaner lubAdmin Tools Professional Również Wśród owych programów mamy możliwość znaleźć komponent - Content Statistics.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Wysokiej jakości kod

Nieco informacji w temacie Content Statistics

Suplement Content Statistics jest dobrym przykładem na to jak w niewielu nieskomplikowanych aktach otrzymać sposobność powiększenia ilości proponowanych przez CMS zastosowań jakie dotąd nie były wdrożone, lub mieliśmy z nimi przelotną relację. Należałoby przypomnieć, iż dodatki ( wśród nich np. JoomSEF lub Cache Cleaner bądź akurat Content Statistics) pozwalają na wyposażenie portalu w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomla. Taka metoda, przy zachowaniu należytej ostrożności w konsekwencji umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności naszego portalu w miarę bezkolizyjny sposób, oraz co ważne - bez umiejętności programowania.

Jak zainstalować komponent Content Statistics w Joomla?

Powracając do Content Statistics . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Content Statistics sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Content Statistics komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Content Statistics proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Content Statistics” + Joomla w Google.

Jak pobrać Content Statistics

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie każdego komponentu jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującego nas pluginu (czyli w tym przypadku Content Statistics) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce, w którym społeczność Joomla! bez przerwy aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wskazówki na temat Content Statistics były dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne używanie programu Content Statistics

Możliwe, iż zastanawiasz się czy komponent dla CMS Joomla! - Content Statistics jest bezpieczny . Tutaj najistotniejszą kwestią zdaje się być zadbanie o jego aktualność. Łatwym zabiegiem aktualizacji Content Statistics to zrobienie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeśli nie możemy wykonać w/w aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronce dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie Content Statistics,JoomSEF, Cache Cleaner receptą na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, no i oczywiście również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.