Jeśli uważasz się za osobę, która pasjonuje się CMS Joomla! i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop etc.) to doskonale wiesz,iż realnym plusem takich programów to nie CMS sam w sobie, lecz dodatkowo wykreowane dla nich aplikacje. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! za takie dodatki powinniśmy uznać Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to zasadnicze, ale najbardziej złożone cząstki Joomli. Grono opisywanych dodatków przeznaczonych dla CMS Joomla! zawiera się w co najmniej tysiącach. Należy mieć w pamięci, iż społeczność owego Systemu Zarządzania Treścią ciągle poszerza się opracowując nowe ikreatywne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem dla Joomla jest Event Booking, OS Services Booking a takżeUniversal AJAX Live Search Również Wśród tychże pluginów znajdziemy komponent - Components Anywhere.

Kilka stwierdzeń na temat Components Anywhere

Dodatek Components Anywhere jest jasnym wzorem obrazującym to jak w niewielu aktach otrzymać możliwość zwiększenia liczby proponowanych przez CMS Joomla usług, które dotąd nie były możliwe, albo mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto mieć na uwadze, iż "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. Event Booking lub OS Services Booking , czy właśnie Components Anywhere) zezwalają na urządzenie strony internetowej w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na pierwotny kod źródłowy Joomli. Takie podejściegdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności swojego portalu w miarę bezpieczny sposób, a co kluczowe - nie jest istotna umiejętność związana z programowaniem .

Components Anywhere nie ma opcji, jakiej potrzebuję.

Co w przypadku kiedy Components Anywhere nie posiada funkcji, na której szczególnie nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim będzie? Cóż sytuacja wydaje się dość oczywista. Tak jak zostało to opisane w powyższym akapicie, dodatki w wersji standardowej, (przeważnie darmowej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Z tego powodu najlepsze rozwiązanie sytuacji to poszukanie czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem dostępna w wersji rozszerzonej (płatnej). Autorzy rozszerzeń drobiazgowo zawierają w dokumentacji, które z wymienionych funkcji dostępne są w bezpłatnej wersji komponentu, a które extra w "komercyjnej". Zostaje nam znaleźć, czy czasem to czego szukamy nie istnieje w opcji płatnej.

Alternatywnym sposobem jest...poszukanie innego rozszerzenia. Ponownie informujemy – rozszerzeń do Joomla! przeszło kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego możemy wywnioskować, że niektóre funkcje, które są przedmiotem komponentu najzwyczajniej na świecie się powtarzają. Wejdź w głąb świata Joomla i odnajdź plugin zbliżony do Components Anywhere, a nawet może i wspanialszy!

Istnieje jeszcze trzecie wyjście :). Możesz zlecić zbudowanie nowego rozszerzenia odpowiednim ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Nie wiesz, komu zlecić taką pracę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jak pobrać Components Anywhere

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie Components Anywhere jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku Components Anywhere) :-) extensions.joomla.org jest miejscem gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! codziennie aktualizują oraz dodają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady zawarte w tym artykule były dla Was przydatne. Jeżeli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo stosowania komponentu Components Anywhere

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem rozszerzenia Components Anywhere. Tutaj przewodnią kwestią jest pilnowanie jego aktualności. Łatwym sposobem aktualizacji Components Anywhere to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronce autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Miejcie na uwadze! Niezależnie, czy jest to dodatek Components Anywhere,Event Booking, OS Services Booking receptą na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, ale również aktualność...Joomli

Masz problem z instalacją lub konfiguracją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.