Każdy kto skupia się na Joomla czy innym CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, iż najpotężniejszą mocną stroną tych systemów nie jest System Zarządzania Treścią samoistnie, lecz dodatkowo wykreowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to kluczowy, ale nader złożony składnik Joomla. Liczba wspomnianych pluginów stworzonych z myślą dla Joomli mieści się nie w setkach a w czterocyfrowej liczbie. Należy mieć w pamięci, iż grupa społeczna tego CMS stale poszerza się i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla Joomla to EShop, Email as Username iMembership Pro Również Pośród tych wtyczek jesteśmy w stanie znaleźć komponent - Commedia.

Moment na kilka informacji dotyczących Commedia

Dodatek Commedia jest świetnym przykładem opisującym to jak w paru nieskomplikowanych krokach dostać sposobność powiększenia grona oferowanych przez CMS Joomla usług, które dotąd nie do końca zostały zawarte w podstawowej wersji, lub mieliśmy z nimi kontakt w ograniczonym zakresie. Należałoby mieć na uwadze, iż "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. EShop lub Email as Username bądź akurat Commedia) zezwalają na zagospodarowanie naszej portalu w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w oryginalny kod źródłowy Joomla. Taki system, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze w konsekwencji umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności serwisu dość bezkolizyjny sposób, i co najważniejsze - nie jest wymagana umiejętność dotycząca programowania .

Rozszerzenie Commedia nie posiada możliwości, której potrzebuję.

Jak postąpić w przypadku kiedy Commedia nie posiada opcji, na której bardzo nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim będzie? Cóż sprawa zdaje się całkiem oczywista. Jak wspomnieliśmy poprzednim akapicie, rozszerzenia w wersji podstawowej, (przeważnie darmowej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Dlatego, z powyższych względów najprostsze rozwiązanie sytuacji to poszukanie czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasami dostępna w wersji płatnej. Twórcy dodatków drobiazgowo zawierają w specyfikacji, które z wymienionych funkcji są dostępne w wersji darmowej, a które dodatkowo w płatnej. Zostaje nam odnaleźć, czy czasami to czego poszukujemy nie zawiera się w opcji płatnej.

Opcjonalnym wyjściem jest...poszukanie innego programu. Jeszcze raz przypominamy – rozszerzeń do Joomla! przeszło pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego drogą dedukcji naturalny wniosek, że niektóre tematy najzwyczajniej na świecie się powtarzają. Wejdź w otchłań Joomlowego świata i odszukaj plugin porównywalny do Commedia, a nawet może i doskonalszy!

Ahh tak! Nie napisaliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz po prostu zlecić stworzenie rozszerzenia szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Komu przydzielić powyższą odpowiedzialną pracę? Jak coś to my jesteśmy chętni...:).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony pobrać Commedia

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odnalezienie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku Commedia) :-) extensions.joomla.org jest miejscem gdzie społeczeństwo Joomla! codziennie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje zawarte w tym artykule były dla Ciebie przydatne. Jeżeli jednak potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób usunąć rozszerzenie Commedia ...

Może zdarzyć się tak, iż komponent Commedia okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Napiszmy to wprost – chcesz jak najszybciej pozbyć się go z własnej, niepowtarzalnej witryny. W takim wypadku istnieje tylko jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS Commedia. W jaki sposób to sprawić? Dokładnie w ten sam sposób w jaki odinstalujemy EShop Email as Username lub Membership Pro czyli każdy komponent. Otwieramy panel administracyjny naszej stronki › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › klikamy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania rozszerzenia.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.