Rozszerzenia a CMS Joomla

Jeśli uważasz się za osobę, która pasjonuje się Joomla i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, etc.) to świetnie wiesz,iż największą zaletą takich systemów to nie System Zarządzania Treścią per se, lecz specjalnie utworzone dla nich rozszerzenia. Dla CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponent to kluczowy, ale nader złożony składnik CMS Joomla!. Liczba opisywanych rozszerzeń dla Joomli z pewnością mieści się w paru tysiącach. Warto pamiętać, iż wspólnota tego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie wzrasta i przygotowuje nowe ipionierskie rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla CMS Joomla! to Kunena, HDVideoShare bądźTabs and Sliders Również Pośrodku tych pluginów możemy znaleźć komponent - Color Swatch for Virtuemart.

  • CMS Joomla
  • Odporność na ataki
  • Wysokiej jakości kod

Nieco zdań poruszających temat Color Swatch for Virtuemart

Dodatek Color Swatch for Virtuemart to dobry model wyjaśniającym to jak w paru aktach otrzymać możliwość zwiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla funkcji jakie przedtem nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Należałoby mieć na uwadze, iż dodatki ( wśród nich np. Kunena lub HDVideoShare , czy właśnie Color Swatch for Virtuemart) pozwalają na wyposażenie naszej portalu internetowego w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Takie podejście, przy zastosowaniu ostrożności pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności własnego portalu w miarę bezkolizyjny sposób, oraz co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować komponent Color Swatch for Virtuemart w Joomla?

Powracając do Color Swatch for Virtuemart . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Color Swatch for Virtuemart sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Color Swatch for Virtuemart komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Color Swatch for Virtuemart proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Color Swatch for Virtuemart” + Joomla w Google.

Skąd bezpiecznie pobrać Color Swatch for Virtuemart

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego komponentu jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym przypadku Color Swatch for Virtuemart) :-) extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez przerwy aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady na temat Color Swatch for Virtuemart były dla Was przydatne. Jeżeli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak usunąć rozszerzenie Color Swatch for Virtuemart ...

Może zdarzyć się tak, iż rozszerzenie Color Swatch for Virtuemart nie spełnia Twoich oczekiwań. Prosto z mostu – chcesz szybko pozbyć się go z własnej, pięknej witryny. Na taki przypadek jest wyłącznie jedno rozwiązanie – odinstalowanie Color Swatch for Virtuemart. Jak możesz tego dokonać? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki usuniemy Kunena HDVideoShare lub Tabs and Sliders czyli każdy komponent. Wchodzimy w panel zarządzania naszej stronki › w następnym kroku powinniśmy odszukaćzakładkę "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › wybieramy "zarządzanie" › dalej, zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania pluginu.

Masz problem z konfiguracją lub instalacją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.