Paręnaście informacji dotyczących Cobalt

Dodatek Cobalt stanowi świetny wzór opisującym to jak w kilku posunięciach otrzymać sposobność zwiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które dotychczas nie zostały wdrożone, lub mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto przypomnieć, że "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. Kunena lub GMapFP : Google Map , czy akurat Cobalt) pozwalają na urządzenie naszej strony WWW w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na pierwotny kod Joomli. Taki sposóbgdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę umożliwi nam "badanie" funkcjonalności portalu dość pewny sposób, i co kluczowe - nie jest konieczna umiejętność związana z pisaniem kodu .

W jaki sposób zaimplementować Cobalt do CMS Joomla?

Jeżeli instalacja Cobalt powoduje w Was obawy i czujecie, że Was przerasta - "relax", nie ma co się niepokoić:). Instalacja - co jest dane nam przeczytać specyfikacji programu Cobalt, sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej za sprawą zwykłego instalatora, który normalnie znajduje się w Joomla!, a co z tego wynika dodanie Cobalt do Joomli jest takie samo jak instalacja dodatku Kunena, GMapFP : Google Mapitp. Po instalacji paczki z rozszerzeniem Cobalt komponent zostanie automatycznie dołączony do panelu zarządzania Joomla!.

PS jeśli ciekawią Was szczegóły o Cobalt, proponujemy Wam zapoznać się z stroną twórcy tego rozwiązania. Najłatwiej na nią trafić wpisując zwrot Cobalt + Joomla w Google bądź wykorzystać link obok: http://www.google.com/search?q=Cobalt + Joomla

W jaki sposób usunąć dodatek Cobalt ...

Może przydarzyć się tak, że moduł Cobalt okazał się być niewypałem. Prosto z mostu – chciał(a)byś jak najszybciej usunąć go ze swojej wspaniałej witryny. W takim wypadku jest wyłącznie jedno lekarstwo – odinstalowanie Cobalt. Jak możesz tego dokonać? Dokładnie w ten sam sposób w jaki odinstalujemy Kunena GMapFP : Google Map lub JSN ImageShow PRO czyli jakikolwiek komponent. Odwiedzamy panel administracyjny naszej stronki › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej wybieramy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania komponentu.

Pobieranie Cobalt

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie Cobalt będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku Cobalt) :-) extensions.joomla.org to miejsce, w którym społeczność Joomla! bez ustanku aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.