Każdy kto posiada CMS Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, iż rzeczywistym plusem takich programów nie jest CMS sam w sobie, lecz dodatkowo przygotowane dla nich dodatki. Jeżeli chodzi o Joomlę za takie rozszerzenia powinniśmy uznać Komponenty (po ang. components). Komponent to kluczowy, ale nader zaawansowany składnik do Joomli. Grono wspomnianych dodatków stworzonych z myślą dla Joomla! z pewnością możemy liczyć nie w setkach a w kilku tysiącach. Należy mieć na uwadze, iż społeczność opisywanego CMS ciągle się powiększa i publikuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest DT Register, EFSEO - Easy Frontend SEO lubSlideshow CK Również Wśród owych programów jesteśmy w stanie wyszukać komponent - CoalaWeb Social Links.

Ciut stwierdzeń w temacie CoalaWeb Social Links

Narzędzie CoalaWeb Social Links to ciekawy model wyjaśniającym to jak w kilku nieskomplikowanych ruchach możemy wpłynąć na ilość oferowanych przez CMS zastosowań jakie dotychczas nie były wdrożone, albo mieliśmy z nimi przelotną styczność. Należałoby przypomnieć, iż "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. DT Register lub EFSEO - Easy Frontend SEO , czy właśnie CoalaWeb Social Links) pozwalają na "udekorowanie" portalu internetowego w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby wpływania na oryginalny kod źródłowy Joomli. Takie wyjściegdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności rodzimego serwisu dość bezpieczny sposób, i co kluczowe - bez wiedzy na temat programowania.

W dodatkuCoalaWeb Social Links nie istnieje możliwość, jaka jest dla mnie istotna.

Co na wypadek kiedy CoalaWeb Social Links nie posiada funkcji, na której szczególnie nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Cóż sytuacja wydaje się całkiem oczywista. Jak nadmieniliśmy poprzednim akapicie, rozszerzenia w wersji podstawowej, (przeważnie darmowej) nie posiadają wszystkich funkcji. Dlatego, z powyższych względów najlepiej jest sprawdzić czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasami dostępna w wersji płatnej. Deweloperzy dodatków drobiazgowo opisują w specyfikacji, jakie z wymienionych funkcji dostępne są w bezpłatnej wersji komponentu, a jakie dodatkowo w "komercyjnej". Pozostaje nam znaleźć, czy być może to czego poszukujemy nie istnieje w opcji płatnej.

Kolejnym wyjściem jest...wybranie innego komponentu. Ponownie informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! przeszło kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd wniosek, że schematy najzwyczajniej na świecie się "dublują". Wejdź w głąb świata Joomla i odnajdź dodatek podobny do CoalaWeb Social Links, a być może i odpowiedniejszy!

No tak! Nie napisaliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie dodatku szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu zlecić powyższą pracę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd ściągnąć CoalaWeb Social Links

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku CoalaWeb Social Links) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! nieustannie aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Mamy nadzieję, że powyższe informacje na temat CoalaWeb Social Links będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób odinstalować komponent CoalaWeb Social Links w CMS Joomla!...

Może zdarzyć się tak, iż plugin CoalaWeb Social Links okazał się być niewypałem. Napiszmy to wprost – chcesz szybko pozbyć się go z własnej, cudownej witryny. W takim wypadku jest tylko jedno rozwiązanie – odinstalowanie CoalaWeb Social Links. Jak tego dokonać? Dokładnie tą samą metodą jaką odinstalujemy DT Register EFSEO - Easy Frontend SEO lub Slideshow CK czyli każdy inny komponent. Wchodzimy w panel administracyjny stronki › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › wybieramy "zarządzanie" › dalej, zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania pluginu.

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.