Ciut zdań o CMC

Suplement CMC jest dobrym wzorem wskazującym na to jak w paru prostych posunięciach mamy możliwość zwiększyć ilość proponowanych przez CMS funkcji jakie przedtem nie do końca zostały zaimplementowane, bądź mieliśmy z nimi przelotną relację. Należałoby pamiętać, iż "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. jNews lub Pro Magic Audio Player , czy właśnie CMC) zezwalają na wyposażenie naszej witryny w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w pierwotny kod źródłowy CMS Joomla!. Taka metoda, przy zachowaniu należytej ostrożności i uwadze w konsekwencji pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności własnego serwisu dość wygodny sposób, a co istotne - bez wiedzy na temat programowania.

Instalacja CMC w CMS Joomla

Powracając do rozszerzenia CMC. Jeżeli instalacja CMC wzbudza w Was strach i przewidujecie, że może Was przeróść - "relax", bez niepokoju:). Instalacja - co możemy przeczytać na stronie twórcy CMC, praktycznie ogranicza się do dodania archiwum instalacyjnego poprzez standardowy instalator, który typowo ma lokalizację w Joomla!, czyli instalacja CMC w niczym nie jest różna od instalacji dodatku jNews, Pro Magic Audio Playeritp. Po wgraniu paczki z "składnikiem" CMC rozszerzenie zostanie z automatu umiejscowiony w naszym panelu zarządzania.

PS jeśli ciekawią Was szczegóły na temat CMC, proponujemy "zagłębić" się w home page dewelopera niniejszego rozszerzenia. Najłatwiej na nią trafić wpisując frazę CMC + Joomla w wyszukiwarkę bądź wykorzystać link poniżej: http://google.com/search?btnI=I%27m+Feeling+Lucky&q=CMC%2BJoomla%20Extension%20Documentation

Bezpieczeństwo stosowania komponentu CMC

Możliwe, iż zastanawiasz się czy komponent - CMC jest bezpieczny . W tym miejscu kardynalną kwestią zdaje się być dbanie o jego aktualność. Łatwym sposobem na aktualizację CMC to wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeśli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie przeprowadzić aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najświeższą wersję odszukamy na stronce autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Zapamiętajce! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie CMC,jNews, Pro Magic Audio Player receptą na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Z jakiej strony pobrać CMC

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku CMC) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce, w którym społeczność Joomla! nieustannie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Mamy nadzieję, że powyższe rady na temat CMC będą dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z naszą agencją interaktywną. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.