Dodatki a system zarządzania treścią Joomla

Jeśli uważasz się za osobę, która jest pasjonatem Joomla! albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itd.) to doskonale wiesz,iż prawdziwą zaletą tych systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo opracowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli mówimy o Joomla!, za takie dodatki powinniśmy uznać Komponenty (po ang. components). Komponent to podstawowy, ale najbardziej skomplikowany składnik do Joomli. Grono opisywanych dodatków z myślą dla Joomli z pewnością zawiera się nie w setkach a w co najmniej tysiącach. Warto mieć w pamięci, iż wspólnota tego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy wzrasta i przygotowuje nowe ipionierskie rozwiązania. Przykładowym komponentem dla Joomla to Simple Image Gallery, Email as Username lubAdmin Tools Professional Także Pośrodku tych wtyczek jesteśmy w stanie znaleźć komponent - Client Logo Slider.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Fachowy kod

Pora na kilka słów o Client Logo Slider

Dodatek Client Logo Slider stanowi ciekawy wzór na to jak w paru posunięciach dostać możliwość zwiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla funkcji jakie dotychczas nie były zaimplementowane, bądź mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto mieć na uwadze, iż "suplementy" do Joomla! ( spośród nich np. Simple Image Gallery lub Email as Username bądź akurat Client Logo Slider) zezwalają na "udekorowanie" naszej portalu internetowego w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na oryginalny kod źródłowy Joomli. Takie rozwiązaniegdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności własnego portalu w miarę bezpieczny sposób, oraz co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować komponent Client Logo Slider w Joomla?

Powracając do Client Logo Slider . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Client Logo Slider sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Client Logo Slider komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Client Logo Slider proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Client Logo Slider” + Joomla w Google.

Pobieranie Client Logo Slider

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie Client Logo Slider jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku Client Logo Slider) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie community Joomla! codziennie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas instrukcje na temat Client Logo Slider będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli jednak liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób usunąć komponent Client Logo Slider w CMS Joomla!...

Jest możliwość, iż komponent Client Logo Slider okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Powiedzmy sobie wprost – chcesz błyskawicznie pozbyć się go ze swojej wspaniałej witryny. W takim przypadku jest tylko jedno rozwiązanie – odinstalowanie Client Logo Slider. Jak tego dokonać? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki odinstalujemy Simple Image Gallery Email as Username lub Admin Tools Professional czyli każdy inny komponent. Wchodzimy w panel zarządzania naszej strony › następnie odnajdujemyzakładkę "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej klikamy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania rozszerzenia.

Masz problem z konfiguracją lub instalacją strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.