Ten kto korzysta z Joomla albo innego CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, iż rzeczywistą potęgą owych systemów to nie System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie stworzone dla nich aplikacje. Dla CMS Joomla! za takie rozszerzenia należy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponent to kluczowy, ale nader złożony składnik Joomla. Liczba opisywanych rozszerzeń dla CMS Joomla! z pewnością zawiera się nie w setkach a w tysiącach. Warto mieć w pamięci, iż "community" owego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie wzrasta opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest Breezing Forms Pro, Load module into article a takżeuddeIM Również Pośród tych dodatków możemy odnaleźć komponent - Classifieds Redux.

Trochę wzmianek nawiązujących do Classifieds Redux

Classifieds Redux jest oczywistym modelem obrazującym to jak w kilku krokach otrzymać możliwość powiększenia ilości proponowanych przez CMS Joomla usług jakie przedtem nie do końca były dostępne, lub mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Należałoby mieć na uwadze, iż "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. Breezing Forms Pro lub Load module into article , czy właśnie Classifieds Redux) zezwalają na "udekorowanie" naszej strony WWW w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w pierwotny kod źródłowy Joomla. Taki sposóbgdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu dość bezkolizyjny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy na temat programowania.

W rozszerzeniuClassifieds Redux nie występuje możliwość, która jest dla mnie ważna.

Jak postąpić na wypadek kiedy zaimplementowanydodatek Classifieds Redux nie posiada funkcjonalności, na której bardzo nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Hmm sytuacja zdaje się dość oczywista. Tak jak to zostało napomknięte poprzednim akapicie, rozszerzenia w podstawowej wersji, (przeważnie bezpłatnej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Z tego względu najlepiej jest sprawdzić czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami dostępna w wersji płatnej. Twórcy dodatków drobiazgowo opisują w specyfikacji, które z wymienionych funkcji dostępne są w darmowej wersji komponentu, a które dodatkowo w płatnej. Zostaje nam poszukać, czy być może to czego szukamy nie jest udostępniane odpłatnie.

Kolejnym wyjściem jest...wybranie innego rozszerzenia. Jeszcze raz przypominamy – rozszerzeń do Joomla! przeszło kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd możemy wywnioskować, że niektóre schematy po prostu się "dublują". Wejdź w głąb Joomlowego świata i odszukaj komponent zbliżony do Classifieds Redux, a być może i atrakcyjniejszy!

Istnieje jeszcze trzecia droga :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie rozszerzenia szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Zastanawiasz się komu zlecić taką usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony pobrać Classifieds Redux

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Classifieds Redux) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczność Joomli nieustannie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy na to, że przekazane przez nas informacje na temat Classifieds Redux będą dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób usunąć komponent Classifieds Redux ...

Może przydarzyć się tak, iż dodatek Classifieds Redux okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Powiedzmy sobie szczerze – chcesz jak najszybciej usunąć go z własnej, pięknej strony. Na taki przypadek jest tylko jedno lekarstwo – usunięcie z CMS Classifieds Redux. W jaki sposób to sprawić? Dokładnie tą samą metodą jaką usuniemy Breezing Forms Pro Load module into article lub uddeIM czyli jakikolwiek inny komponent. Odwiedzamy panel administracyjny naszej stronki › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › następnie klikamy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania komponentu.

Masz problem z konfiguracją lub instalacją strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.