Jeżeli jesteś osobą, która pasjonuje się CMS Joomla! albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itd.) to świetnie wiesz,iż prawdziwą cechą charakterystyczną takich programów nie jest System Zarządzania Treścią samoistnie, lecz dodatkowo opracowane dla nich dodatki. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! za takie dodatki powinniśmy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponent to elementarny, ale nader złożony składnik Joomla. Grono wspomnianych rozszerzeń stworzonych z myślą dla Joomla! możemy liczyć nie w setkach a w co najmniej tysiącach. Należy mieć na uwadze, iż wspólnota owego Systemu Zarządzania Treścią stale wzrasta i przygotowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla CMS Joomla! to K2, CComment Pro a takżeEU e-Privacy Directive Także Pośród owych wtyczek mamy możliwość odnaleźć komponent - CKEditor.

Chwila na kilka wzmianek na temat CKEditor

CKEditor to dobry wzór , który wskazuje na to jak w kilku nieskomplikowanych zabiegach dostać sposobność zwiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla usług, które dotąd nie zostały wdrożone, bądź mieliśmy z nimi styczność w okrojonym zakresie. Warto pamiętać, iż dodatki ( spośród nich np. K2 lub CComment Pro , czy akurat CKEditor) pozwalają na zagospodarowanie portalu internetowego w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w pierwotny kod źródłowy Joomla. Takie wyjściegdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności naszego portalu dość bezkolizyjny sposób, a co najistotniejsze - nie jest wymagana umiejętność dotycząca programowania .

Dodatek CKEditor nie ma funkcji, której szukam.

Co w przypadku gdy zainstalowanydodatek CKEditor nie ma funkcji, na której niezwykle nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Cóż sprawa zdaje się być stosunkowo prosta. Jak wspomnieliśmy poprzednim akapicie, komponenty w opcji podstawowej, (przeważnie bezpłatnej) nie mają wszystkich opcji. Dlatego, z powyższych względów najlepsze rozwiązanie sytuacji to sprawdzenie czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami udostępniona w opcji rozszerzonej (płatnej). Autorzy dodatków szczegółowo zawierają w dokumentacji, które funkcje są dostępne w wersji darmowej, a które extra w płatnej. Zostaje nam wyszukać, czy być może to czego szukamy nie jest udostępniane odpłatnie.

Kolejnym wyjściem jest...wybranie innego rozszerzenia. Ponownie przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! naprawdę sporo bo pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego drogą dedukcji możemy wywnioskować, że niektóre funkcje, które są przedmiotem komponentu najzwyczajniej na świecie się powtarzają. Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odnajdź komponent zbliżony do CKEditor, a być może i skuteczniejszy!

Jest jeszcze trzecia droga :). Możesz zlecić zbudowanie nowego rozszerzenia odpowiednim ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Komu przydzielić taką odpowiedzialną usługę? Nieskormnie powiemy, że choćby nam :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony ściągnąć CKEditor

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie CKEditor będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno znalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku CKEditor) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez ustanku aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy, że powyższe informacje na temat CKEditor będą dla Was przydatne. Jeżeli mimo to potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne użytkowanie wtyczki CKEditor

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem pluginu CKEditor. Tutaj kardynalną kwestią zdaje się być dbanie o jego aktualność. Łatwym sposobem na aktualizację CKEditor będzie wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję znajdziemy na stronce twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Zapamiętajce! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie CKEditor,K2, CComment Pro rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność programu, no i naturalnie również aktualność...CMS Joomla!

Masz problem z konfiguracją lub instalacją witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.