Paręnaście słów poruszających temat CiviCRM

Rozszerzenie CiviCRM jest ciekawym "okazem" , który wskazuje na to jak w paru prostych posunięciach otrzymać sposobność zwiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla usług jakie przedtem nie były dostępne, lub mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Należałoby przypomnieć, iż dodatki ( spośród nich np. Advanced Module Manager lub BT Content Slider bądź akurat CiviCRM) zezwalają na zagospodarowanie witryny w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w pierwotny kod źródłowy Joomli. Takie wyjście, przy zastosowaniu należytej ostrożności umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego serwisu dość pewny sposób, i co istotne - nie jest wymagana wiedza związana z programowaniem .

W jaki sposób zainstalować CiviCRM do Joomli?

Wracając do CiviCRM. Jeżeli instalacja CiviCRM powoduje w Was obawy i myślicie, że Was przerasta - wyluzujcie, nie ma obaw:). Instalacja - co jest dane nam przeczytać w dokumentacji CiviCRM, co do zasady sprowadza się do załadowania pliku instalacyjnego poprzez podstawowy instalator, który jest zlokalizowany w Joomla!, a więc dodanie CiviCRM do Joomli jest dokładnie identyczne jak instalacja dodatku Advanced Module Manager, BT Content Slideritp. Po wgraniu folderu instalacyjnego z CiviCRM komponent zostanie z automatu osadzony w naszym panelu zarządzania.

PS. Jeżeli chcecie poznać więcej szczegółów na temat CiviCRM, polecamy Wam zapoznać się z stroną internetową producenta powyższego dodatku. Najprościej na nią trafić bezpośrednio wklepując zwrot CiviCRM + Joomla w wyszukiwarkę albo skorzystać z tego oto linku: http://google.com/search?btnI=I%27m+Feeling+Lucky&q=CiviCRM%2BJoomla%20Extension%20Documentation

Bezpieczne użytkowanie CiviCRM

Możliwe, że zastanawiasz się nad tym czy komponent - CiviCRM jest bezpieczny . W tym miejscu przewodnią kwestią powinno być zadbanie o jego aktualność. Prostym zabiegiem na aktualizację CiviCRM to zrobienie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najaktualniejszą wersję odnajdziemy na stronce producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Miejcie na uwadze! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie CiviCRM,Advanced Module Manager, BT Content Slider receptą na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, no i bezsprzecznie również aktualność...CMS Joomla!

Jak ściągnąć CiviCRM

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego dodatku jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie znalezienie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku CiviCRM) :-) extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez przerwy aktualizują oraz dodają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy na to, że powyższe porady na temat CiviCRM będą dla Was przydatne. Jeśli jednak liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.