Ten kto wykorzystuje Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, iż realnym plusem systemów to nie CMS sam w sobie, lecz specjalnie utworzone dla nich moduły. Jeżeli chodzi o Joomlę za takie dodatki powinniśmy uznać Komponenty (po ang. components). Komponenty to elementarne, jednakże najbardziej złożone składniki Joomli. Zbiór pluginów dla Joomli z pewnością możemy liczyć w czterocyfrowej liczbie. Należy mieć na uwadze, iż społeczność owego Systemu Zarządzania Treścią ciągle się powiększa i wymyśla nowe ipionierskie rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to Art Sexy Lightbox, RD-Autos Single Dealer lubJoomShopping Również Wśród tych rozszerzeń możemy odnaleźć komponent - Chameleon.

Moment na kilka stwierdzeń o Chameleon

Suplement Chameleon stanowi świetny przykład na to jak w kilku prostych aktach mamy możliwość zwiększyć ilość proponowanych przez CMS zastosowań, które dotychczas nie były możliwe, lub mieliśmy z nimi styczność w okrojonej płaszczyźnie. Warto przypomnieć, iż dodatki (a spośród nich np. Art Sexy Lightbox lub RD-Autos Single Dealer , czy akurat Chameleon) pozwalają na wyposażenie naszej witryny w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby wpływania na pierwotny kod Joomli. Taka strategia, przy zastosowaniu odpowiedniej ostrożności umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu w miarę wygodny sposób, a co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W rozszerzeniuChameleon nie istnieje możliwość, która jest mi potrzebna.

Jak postąpić na wypadek kiedy Chameleon nie ma opcji, na której szczególnie nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Cóż sprawa zdaje się być stosunkowo prosta. Tak jak to zostało napomknięte w wcześniejszym akapicie, dodatki w wersji podstawowej, (zazwyczaj darmowej) nie posiadają wszystkich opcji. Dlatego, z powyższych powodów najlepsze rozwiązanie sytuacji to sprawdzenie czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami udostępniona w wersji rozszerzonej (płatnej). Deweloperzy dodatków drobiazgowo zawierają w specyfikacji, które funkcje dostępne są w bezpłatnej wersji komponentu, a które dodatkowo w płatnej. Pozostaje nam odnaleźć, czy czasem to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie istnieje w opcji płatnej.

Alternatywnym sposobem jest...poszukanie innego komponentu. Kolejny raz przypominamy – rozszerzeń do Joomla! naprawdę sporo bo kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego drogą dedukcji możemy wywnioskować, że niektóre funkcje, które są przedmiotem komponentu najzwyczajniej na świecie się powtarzają. Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odnajdź dodatek podobny do Chameleon, a może i lepszy!

Ahh tak! Nie napisaliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz po prostu zlecić stworzenie komponentu szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu przydzielić powyższą odpowiedzialną usługę? Postaw na nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jak ściągnąć Chameleon

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno znalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku Chameleon) :-) extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! nieustannie aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy, że powyższe podpowiedzi na temat Chameleon będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne korzystanie z wtyczki Chameleon

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem rozszerzenia Chameleon. W tym miejscu nadrzędną sprawą powinno być pilnowanie jego aktualności. Najłatwiejszym zabiegiem na aktualizację Chameleon to wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W przypadku, gdy nie możemy przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronce twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Miejcie na uwadze! Abstrahując, czy jest to dodatek Chameleon,Art Sexy Lightbox, RD-Autos Single Dealer rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, ale również aktualność...Joomli

Masz problemy z konfiguracją lub instalacją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.