Rozszerzenia a Joomla

Ten kto skupia się na CMS Joomla! czy innym CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, iż rzeczywistą zaletą systemów nie jest System Zarządzania Treścią per se, a dodatkowo utworzone dla nich dodatki. Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to fundamentalne, ale przy tym najbardziej złożone składowe Joomla. Zbiór opisywanych dodatków z myślą dla tego CMS możemy liczyć nie w setkach a w tysiącach. Warto pamiętać, iż grupa społeczna tego Systemu Zarządzania Treścią ciągle rośnie przygotowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem dla Joomla jest J2Store, BlastChat iEU e-Privacy Directive Również Pośród tych programów odnajdziemy komponent - Centrora Security.

  • CMS Joomla
  • Odporność na wirusy
  • Sprawdzony CMS

Paręnaście słów w temacie Centrora Security

Narzędzie Centrora Security stanowi oryginalny model , który wskazuje na to jak w niewielu nieskomplikowanych aktach mamy możliwość zwiększyć ilość proponowanych przez CMS usług, które przedtem nie do końca zostały zaimplementowane, lub mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Warto przypomnieć, iż "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. J2Store lub BlastChat bądź akurat Centrora Security) pozwalają na zagospodarowanie naszej portalu w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na pierwotny kod źródłowy Joomla. Takie wyjście, przy zachowaniu należytej ostrożności w konsekwencji umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności własnego portalu w miarę wygodny sposób, a co najistotniejsze - bez umiejętności programowania.

Jak zainstalować komponent Centrora Security w Joomla?

Powracając do Centrora Security . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Centrora Security sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Centrora Security komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Centrora Security proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Centrora Security” + Joomla w Google.

Pobieranie Centrora Security

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie Centrora Security jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odnalezienie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym przypadku Centrora Security) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczność Joomli bez ustanku aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy, że powyższe wskazówki na temat Centrora Security będą dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z naszą agencją interaktywną. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne stosowanie wtyczki Centrora Security

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem rozszerzenia Centrora Security. Tutaj istotną kwestią jest zadbanie o jego aktualność. Prostym zabiegiem aktualizacji Centrora Security to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeśli nie możemy wykonać aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najaktualniejszą wersję znajdziemy na stronce producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Miejcie na uwadze! Abstrahując, czy jest to dodatek Centrora Security,J2Store, BlastChat receptą na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, no i naturalnie również aktualność...Joomli

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.