Każdy kto korzysta z CMS Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, że prawdziwą mocną stroną systemów to nie System Zarządzania Treścią per se, lecz dodatkowo przygotowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to podstawowe, ale najbardziej złożone składniki Joomla. Ilość dodatków przeznaczonych z myślą dla Joomla! z pewnością mieści się nie w setkach a w co najmniej tysiącach. Należy mieć na uwadze, że wspólnota opisywanego CMS nieustannie rośnie i przygotowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest sigplus, RuposTel One Page Checkout for VirtueMart lubEU e-Privacy Directive Także Pośród owych pluginów znajdziemy komponent - CedSecurityImages.

Trochę stwierdzeń poruszających temat CedSecurityImages

Rozszerzenie CedSecurityImages jest prostym przykładem opisującym to jak w niewielu nieskomplikowanych zabiegach jesteśmy w stanie powiększyć ilość proponowanych przez CMS Joomla funkcji, które przedtem nie do końca były możliwe, albo mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto mieć na uwadze, że "suplementy" do Joomla! (a spośród nich np. sigplus lub RuposTel One Page Checkout for VirtueMart bądź właśnie CedSecurityImages) pozwalają na urządzenie naszej witryny internetowej w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod Joomla. Taki systemgdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu dość bezpieczny sposób, i co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Program CedSecurityImages nie ma opcji, której potrzebuję.

Co na wypadek kiedy CedSecurityImages nie ma opcji, na której bardzo nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Hmm sytuacja wydaje się całkiem oczywista. Tak jak zostało to napomknięte w powyższym akapicie, komponenty w wersji standardowej, (przeważnie darmowej) nie posiadają wszystkich funkcji. Z tego powodu najlepsze rozwiązanie sytuacji to poszukanie czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem udostępniona w opcji płatnej. Deweloperzy rozszerzeń drobiazgowo opisują w specyfikacji, jakie z wymienionych funkcji są dostępne w wersji bezpłatnej, a jakie dodatkowo w "komercyjnej". Pozostaje nam poszukać, czy być może to na czym nam zależy i czego szukamy nie zawiera się w opcji płatnej.

Drugim sposobem jest...poszukanie odmiennego komponentu. Kolejny raz przypominamy – rozszerzeń do Joomla! naprawdę sporo bo pare tysięcy (już ponad 8!). Stąd prosty wniosek, że funkcje, które są przedmiotem komponentu najzwyczajniej na świecie się powtarzają. Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odnajdź dodatek podobny do CedSecurityImages, a nawet może i odpowiedniejszy!

Jest jeszcze trzecie wyjście :). Możesz zlecić stworzenie nowego komponentu osobom ludziom, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu zlecić powyższą pracę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie CedSecurityImages

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie każdego dodatku jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku CedSecurityImages) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! codziennie aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy, że powyższe podpowiedzi na temat CedSecurityImages będą dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z naszą agencją interaktywną. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak usunąć dodatek CedSecurityImages ...

Jest możliwość, że moduł CedSecurityImages nie spełnia Twoich oczekiwań. Powiedzmy sobie szczerze – chciał(a)byś szybko usunąć go z własnej, wspaniałej strony. W takim przypadku jest tylko jedno lekarstwo – odinstalowanie CedSecurityImages. W jaki sposób to sprawić? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką usuniemy sigplus RuposTel One Page Checkout for VirtueMart lub EU e-Privacy Directive czyli jakikolwiek komponent. Wchodzimy w panel zarządzania naszej stronki › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › następnie wybieramy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania rozszerzenia.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.