Komponenty a Joomla

Każdy kto interesuje się Joomla! lub innym CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, iż realną potęgą owych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a dodatkowo napisane dla nich dodatki. Dla CMS Joomla! za takie dodatki należy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to elementarne, i najbardziej skomplikowane składowe Joomla. Grono opisywanych rozszerzeń stworzonych z myślą dla CMS Joomla! z pewnością zawiera się nie w setkach a w kilku tysiącach. Warto mieć na uwadze, iż "community" owego CMS nieustannie wzrasta przygotowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest JCH Optimize, Content Builder iJCal Pro Również Pośrodku owych dodatków odnajdziemy komponent - CDN for Joomla!.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Wysokiej jakości CMS

Garść stwierdzeń poruszających temat CDN for Joomla!

Suplement CDN for Joomla! to ciekawy wzór wskazującym na to jak w paru nieskomplikowanych działaniach dostać sposobność zwiększenia liczby proponowanych przez CMS Joomla usług, które dotąd nie zostały wdrożone, bądź mieliśmy z nimi styczność w okrojonej płaszczyźnie. Należałoby mieć na uwadze, iż "suplementy" do Joomla! (a spośród nich np. JCH Optimize lub Content Builder , czy akurat CDN for Joomla!) zezwalają na zagospodarowanie strony internetowej w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na pierwotny kod źródłowy Joomla. Takie podejście, przy zastosowaniu ostrożności i uwadze umożliwi nam "badanie" funkcjonalności własnego portalu dość bezpieczny sposób, oraz co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować komponent CDN for Joomla! w Joomla?

Powracając do CDN for Joomla! . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy CDN for Joomla! sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z CDN for Joomla! komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu CDN for Joomla! proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „CDN for Joomla!” + Joomla w Google.

Z jakiej strony ściągnąć CDN for Joomla!

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku CDN for Joomla!) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie community Joomla! nieustannie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby porady na temat CDN for Joomla! były dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak odinstalować dodatek CDN for Joomla! ...

Jest możliwość, iż rozszerzenie CDN for Joomla! nie spełnia Twoich oczekiwań. Powiedzmy sobie szczerze – chciał(a)byś błyskawicznie usunąć go ze swojej wspaniałej strony. W takim wypadku jest wyłącznie jedno lekarstwo – odinstalowanie CDN for Joomla!. W jaki sposób to sprawić? Dokładnie w ten sam sposób w jaki odinstalujemy JCH Optimize Content Builder lub JCal Pro czyli każdy inny komponent. Odwiedzamy panel administracyjny strony › w następnym kroku powinniśmy odszukaćzakładkę "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej wybieramy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Po całej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania dodatku.

Masz problemy z konfiguracją lub instalacją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.