Każdy kto obchodzi się z Joomla! i innym CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, że rzeczywistym plusem systemów to nie System Zarządzania Treścią sam w sobie, a dodatkowo utworzone dla nich moduły. Dla Joomli za takie suplementy powinniśmy uznać Komponenty (po ang. components). Komponenty to elementarne, jednakże najbardziej złożone segmenty Joomli. Zbiór wspomnianych pluginów stworzonych z myślą dla tego CMS zawiera się nie w setkach a w kilku tysiącach. Warto mieć na uwadze, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie rośnie i przygotowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla CMS Joomla! to JoomSEF, BlastChat bądźiCagenda Również Pośrodku tychże pluginów jesteśmy w stanie odnaleźć komponent - ccInvoices.

Nieco wzmianek dotyczących ccInvoices

Rozszerzenie ccInvoices to praktyczny przykład , który pokazuje na to jak w niewielu aktach otrzymać możliwość zwiększenia ilości oferowanych przez CMS Joomla usług, które dotychczas nie zostały zaimplementowane, bądź mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto przypomnieć, że "suplementy" do Joomla! ( spośród nich np. JoomSEF lub BlastChat , czy właśnie ccInvoices) zezwalają na zagospodarowanie strony internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w oryginalny kod Joomli. Takie podejście, przy zastosowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego serwisu w miarę pewny sposób, oraz co kluczowe - nie jest konieczna umiejętność dotycząca programowania .

Rozszerzenie ccInvoices nie ma funkcji, której potrzebuję.

Jak postąpić w przypadku gdy zaimplementowanydodatek ccInvoices nie posiada funkcjonalności, na której szczególnie nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Cóż sytuacja zdaje się być stosunkowo prosta. Tak jak to zostało napomknięte w wcześniejszym akapicie, dodatki w standardowej wersji, (przeważnie bezpłatnej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Z tego względu najlepsze rozwiązanie to poszukanie czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami dostępna w opcji rozszerzonej (płatnej). Autorzy rozszerzeń drobiazgowo opisują w dokumentacji, które funkcje dostępne są w wersji bezpłatnej, a które dodatkowo w płatnej. Pozostaje nam odnaleźć, czy być może to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Alternatywnym wyjściem jest...poszukanie odmiennego dodatku. Ponownie przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! naprawdę sporo bo kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd wniosek, że niektóre funkcje, które są przedmiotem komponentu po prostu się powtarzają. Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odnajdź komponent podobny do ccInvoices, a być może i skuteczniejszy!

Ahh tak! Zapomnieliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz zlecić zbudowanie nowego rozszerzenia osobom ludziom, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Komu zlecić powyższą pracę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie ccInvoices

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku ccInvoices) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie społeczeństwo Joomla! codziennie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy, że przekazane przez nas sugestie na temat ccInvoices będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne korzystanie z programu ccInvoices

Zapewne niektórzy z Was zastanawiają się nad tym czy komponent - ccInvoices jest bezpieczny . W tym miejscu kardynalną sprawą powinno być zadbanie o jego aktualność. Łatwym zabiegiem na aktualizację ccInvoices to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W przypadku, gdy nie możemy wykonać wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najświeższą wersję znajdziemy na stronce twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Zapamiętajce! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie ccInvoices,JoomSEF, BlastChat receptą na bezpieczeństwo jest aktualność programu, ale również aktualność...Joomli

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.