Jeżeli jesteś osobą, która skupia się na Joomla bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, etc.) to zapewne wiesz,iż prawdziwym plusem systemów to nie System Zarządzania Treścią samoistnie, lecz specjalnie opracowane dla nich aplikacje. Dla CMS Joomla! za takie rozszerzenia powinniśmy uznać Komponenty (po ang. components). Komponenty to zasadnicze, jednakże najbardziej skomplikowane cząstki Joomla. Grono wspomnianych pluginów przeznaczonych dla CMS Joomla! z pewnością możemy liczyć nie w setkach a w tysiącach. Należy wiedzieć, iż wspólnota tego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy rośnie opracowując nowe ipionierskie rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem przygotowanym z myślą o Joomla jest ohanah, JotCache a takżeMy Maps location Również Wśród owych wtyczek jesteśmy w stanie wyszukać komponent - CBJuice.

Ciutkę informacji poruszających temat CBJuice

CBJuice stanowi świetny przykład na to jak w niewielu zabiegach otrzymać sposobność powiększenia ilości proponowanych przez CMS Joomla usług jakie dotąd nie zostały wdrożone, albo mieliśmy z nimi przelotną styczność. Należałoby pamiętać, iż dodatki (a wśród nich np. ohanah lub JotCache bądź właśnie CBJuice) zezwalają na zagospodarowanie portalu w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod Joomla. Takie wyjściegdy zachowamy należytą ostrożność i uwagę umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością swojego serwisu dość pewny sposób, oraz co ważne - nie jest konieczna umiejętność związana z programowaniem .

Komponent CBJuice nie posiada możliwości, której szukam.

Jak postąpić w przypadku gdy CBJuice nie ma funkcjonalności, na której nam bardzo zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Cóż sytuacja zdaje się całkiem oczywista. Jak wspomnieliśmy w wcześniejszym akapicie, dodatki w standardowej opcji, (przeważnie bezpłatnej) nie mają wszystkich funkcji. Z tego względu najprostsze rozwiązanie sytuacji to sprawdzenie czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasem dostępna w opcji rozszerzonej (płatnej). Deweloperzy dodatków szczegółowo zawierają w specyfikacji, jakie z wymienionych funkcji dostępne są w darmowej wersji komponentu, a jakie extra w "komercyjnej". Pozostaje nam odnaleźć, czy czasami to czego szukamy nie istnieje w opcji płatnej.

Drugim wyjściem jest...wybranie innego dodatku. Ponownie informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! jest kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego prosty wniosek, że schematy najzwyczajniej na świecie się powtarzają. Wejdź w otchłań świata Joomla i odnajdź komponent zbliżony do CBJuice, a być może i lepszy!

Jest jeszcze trzecia droga :). Możesz po prostu zlecić stworzenie komponentu szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu przydzielić taką pracę? Postaw na nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jak ściągnąć CBJuice

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie każdego komponentu jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku CBJuice) :-) extensions.joomla.org jest miejscem gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez przerwy aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy na to, że przekazane przez nas podpowiedzi na temat CBJuice będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo stosowania CBJuice

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem rozszerzenia CBJuice. W tym miejscu ważną kwestią jest dbanie o jego aktualność. Prostym sposobem aktualizacji CBJuice to zrobienie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeżeli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie wykonać wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najświeższą wersję odszukamy na stronie internetowej autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Miejcie na uwadze! Abstrahując, czy jest to dodatek CBJuice,ohanah, JotCache rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, no i naturalnie również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.