Jeśli uważasz się za osobę, która skupia się na CMS Joomla! bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itp.) to świetnie wiesz,że rzeczywistą siłą systemów nie jest System Zarządzania Treścią samoistnie, lecz dodatkowo wykreowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to podstawowe, ale przy tym najbardziej złożone ogniwa CMS Joomla!. Zbiór wspomnianych dodatków z myślą dla tego CMS możemy liczyć w tysiącach. Należy mieć na uwadze, że społeczność tego CMS nieustannie poszerza się i opracowuje nowe,pionierskie rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to JoomSEF, RD-Autos Single Dealer iCherry Picker for Virtuemart Także Wśród tychże dodatków odnajdziemy komponent - CB Captcha.

Parę zdań o CB Captcha

CB Captcha to ciekawy sposób pokazującym to jak w niewielu prostych działaniach dostać możliwość zwiększenia ilości proponowanych przez CMS usług jakie dotychczas nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a spośród nich np. JoomSEF lub RD-Autos Single Dealer bądź właśnie CB Captcha) zezwalają na wyposażenie naszej strony internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w oryginalny kod CMS Joomla!. Takie wyjście, przy zastosowaniu ostrożności i uwadze w konsekwencji umożliwi nam "badanie" funkcjonalności swojego serwisu w miarę pewny sposób, i co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Komponent CB Captcha nie posiada opcji, której poszukuję.

Co na wypadek kiedy zaimplementowanydodatek CB Captcha nie ma możliwości, na której nam bardzo zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim będzie? Hmm sytuacja wydaje się być stosunkowo prosta. Tak jak zostało to napomknięte poprzednim akapicie, komponenty w wersji standardowej, (przeważnie bezpłatnej) nie mają wszystkich funkcji. Dlatego, z powyższych względów najprostsze rozwiązanie to sprawdzenie czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami dostępna w wersji płatnej. Autorzy rozszerzeń drobiazgowo opisują w dokumentacji, które funkcje są dostępne w darmowej wersji komponentu, a które extra w "komercyjnej". Pozostaje nam wyszukać, czy być może to czego poszukujemy nie zawiera się w opcji płatnej.

Opcjonalnym sposobem jest...wybranie innego rozszerzenia. Kolejny raz informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! jest kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego łatwy wniosek, że tematy po prostu się powtarzają. Zabierz się w podróż do świata Joomla i odszukaj komponent zbliżony do CB Captcha, a być może i wydajniejszy!

Jest jeszcze trzecia droga :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie rozszerzenia szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Zastanawiasz się komu przydzielić powyższą usługę? Jesteśmy do usług! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jak ściągnąć CB Captcha

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym przypadku CB Captcha) :-) extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez przerwy aktualizują oraz publikują nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady na temat CB Captcha były dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak usunąć komponent CB Captcha w CMS Joomla!...

Jest możliwość, że komponent CB Captcha nie spełnia Twoich oczekiwań. Napiszmy to wprost – chciał(a)byś szybko unicestwić go z własnej, wspaniałej strony. W takim przypadku istnieje wyłącznie jedno lekarstwo – usunięcie z CMS CB Captcha. Jak tego dokonać? Dokładnie tą samą metodą jaką usuniemy JoomSEF RD-Autos Single Dealer lub Cherry Picker for Virtuemart czyli jakikolwiek komponent. Otwieramy panel administracyjny naszej strony › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › następnie wybieramy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Po całej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania komponentu.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.