Komponenty a system zarządzania treścią Joomla

Jeśli uważasz się za osobę, która pasjonuje się Joomla! bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, etc.) to świetnie wiesz,że prawdziwym plusem tych systemów to nie CMS per se, lecz dodatkowo przygotowane dla nich dodatki. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! za takie dodatki należy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponent to kluczowy, ale nader zaawansowany składnik CMS Joomla!. Ilość opisywanych rozszerzeń stworzonych z myślą dla Joomli z pewnością mieści się w czterocyfrowej liczbie. Warto pamiętać, że "community" tego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie wzrasta i tworzy nowe ikreatywne rozwiązania. Na przykład komponentem dla Joomla to Kunena, News Show Pro GK4 bądźEngage Box Również Pośród tych pluginów jesteśmy w stanie odnaleźć komponent - Canonical Links All in One.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Sprawdzony system

Kilka wzmianek nawiązujących do Canonical Links All in One

Narzędzie Canonical Links All in One stanowi interesujący sposób , który pokazuje na to jak w paru aktach dostać możliwość zwiększenia grona oferowanych przez CMS Joomla funkcji, które przedtem nie zostały wdrożone, albo mieliśmy z nimi kontakt w ograniczonym zakresie. Należałoby przypomnieć, że dodatki ( wśród nich np. Kunena lub News Show Pro GK4 , czy akurat Canonical Links All in One) zezwalają na "udekorowanie" naszej portalu internetowego w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod CMS Joomla!. Taka możliwość, przy zastosowaniu należytej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego serwisu dość bezpieczny sposób, i co najistotniejsze - nie jest potrzebna wiedza związana z programowaniem .

Jak zainstalować komponent Canonical Links All in One w Joomla?

Powracając do Canonical Links All in One . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Canonical Links All in One sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Canonical Links All in One komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Canonical Links All in One proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Canonical Links All in One” + Joomla w Google.

Skąd bezpiecznie pobrać Canonical Links All in One

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie każdego komponentu jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie wyszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym przypadku Canonical Links All in One) :-) extensions.joomla.org jest miejscem, w którym populacja Joomli bez przerwy aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zalecenia na temat Canonical Links All in One były dla Was przydatne. Jeżeli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z naszą firmą. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób odinstalować komponent Canonical Links All in One w Joomla!...

Istnieje takieprawdopodobieństwo, że dodatek Canonical Links All in One okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Prosto z mostu – chcesz błyskawicznie pozbyć się go z własnej, cudownej strony. W takim przypadku istnieje tylko jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS Canonical Links All in One. Jak to uczynić? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką odinstalujemy Kunena News Show Pro GK4 lub Engage Box czyli jakikolwiek inny komponent. Wchodzimy w panel zarządzania naszej strony › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › następnie klikamy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania dodatku.

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.