Rozszerzenia a Joomla

Każdy kto korzysta z Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, iż realną cechą charakterystyczną takich systemów nie jest System Zarządzania Treścią per se, lecz specjalnie stworzone dla nich rozszerzenia. Dla Joomli za takie rozszerzenia powinniśmy uznać Komponenty (po ang. components). Komponenty to elementarne, ale najbardziej złożone składniki Joomla. Grono dodatków z myślą dla tego Systemu Zarządzania z pewnością możemy liczyć nie w setkach a w paru tysiącach. Warto mieć w pamięci, iż wspólnota owego CMS ciągle rośnie i opracowuje nowe ipionierskie rozwiązania. Na przykład komponentem dla CMS Joomla! to EasyBlog, OSMap a takżeRSFirewall! Również Pośrodku tychże programów znajdziemy komponent - CacheControl.

  • CMS Joomla
  • Odporność na wirusy
  • Wysokiej jakości CMS

Parę informacji poruszających temat CacheControl

Suplement CacheControl to ciekawy przykład pokazującym na to jak w kilku aktach jesteśmy w stanie wpłynąć na grono oferowanych przez CMS Joomla usług, które przedtem nie do końca zostały wdrożone, bądź mieliśmy z nimi przelotną relację. Należałoby mieć na uwadze, iż "suplementy" do Joomla! (a spośród nich np. EasyBlog lub OSMap bądź akurat CacheControl) zezwalają na "udekorowanie" naszej strony WWW w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w pierwotny kod Joomla. Taka możliwość, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu dość bezpieczny sposób, oraz co kluczowe - nie jest istotna wiedza związana z pisaniem kodu .

Jak zainstalować komponent CacheControl w Joomla?

Powracając do CacheControl . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy CacheControl sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z CacheControl komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu CacheControl proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „CacheControl” + Joomla w Google.

Skąd bezpiecznie ściągnąć CacheControl

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie CacheControl jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku CacheControl) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie community Joomli codziennie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy, że powyższe sugestie na temat CacheControl będą dla Was przydatne. Jeśli jednak liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak usunąć dodatek CacheControl ...

Istnieje możliwość, iż komponent CacheControl okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Napiszmy to wprost – chcesz błyskawicznie pozbyć się go ze swojej cudownej stronyinternetowej. W takim wypadku istnieje tylko jedno lekarstwo – usunięcie z CMS CacheControl. Jak tego dokonać? Dokładnie tą samą metodą jaką odinstalujemy EasyBlog OSMap lub RSFirewall! czyli jakikolwiek inny komponent. Wchodzimy w panel administracyjny naszej strony › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › następnie klikamy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania komponentu.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.