Komponenty a system zarządzania treścią Joomla

Ten kto wykorzystuje CMS Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, iż rzeczywistym plusem takich systemów nie jest CMS samoistnie, a specjalnie utworzone dla nich dodatki. W przypadku gdy mówimy o CMS Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponent to elementarny, ale nader złożony składnik CMS Joomla!. Ilość opisywanych rozszerzeń z myślą dla tego Systemu Zarządzania z pewnością możemy liczyć nie w setkach a w czterocyfrowej liczbie. Należy wiedzieć, iż "community" owego CMS nieustannie poszerza się opracowując nowe ipionierskie rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem dla Joomla jest HikaShop, EasyDiscuss lubEU e-Privacy Directive Także Pośród owych rozszerzeń odnajdziemy komponent - ByeByeGenerator.

  • CMS Joomla
  • Odporność na ataki
  • Fachowy CMS

Parę informacji o ByeByeGenerator

Rozszerzenie ByeByeGenerator jest praktycznym "okazem" pokazującym to jak w niewielu nieskomplikowanych zabiegach dostać sposobność powiększenia ilości oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które dotąd nie do końca były zaimplementowane, albo mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto przypomnieć, iż "suplementy" do Joomla! ( spośród nich np. HikaShop lub EasyDiscuss bądź akurat ByeByeGenerator) pozwalają na wyposażenie portalu w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na oryginalny kod źródłowy CMS Joomla!. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności i uwadze w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu dość bezpieczny sposób, oraz co kluczowe - bez umiejętności programowania.

Jak zainstalować komponent ByeByeGenerator w Joomla?

Powracając do ByeByeGenerator . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy ByeByeGenerator sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z ByeByeGenerator komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu ByeByeGenerator proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „ByeByeGenerator” + Joomla w Google.

Jak pobrać ByeByeGenerator

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku ByeByeGenerator) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! nieustannie aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby instrukcje zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z naszą agencją interaktywną. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne użytkowanie rozszerzenia ByeByeGenerator

Może niektórzy z Was zastanawiają się nad tym czy komponent - ByeByeGenerator jest bezpieczny . W tym miejscu przewodnią sprawą powinno być zadbanie o jego aktualność. Prostym zabiegiem aktualizacji ByeByeGenerator to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeżeli nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najaktualniejszą wersję znajdziemy na stronie internetowej dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Zapamiętajce! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie ByeByeGenerator,HikaShop, EasyDiscuss receptą na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, no i naturalnie również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.